Magnetem šestnáctého kola Krajské soutěže hokejistů byl souboj dvou nejlepších týmů, v němž druhé Opočno podlehlo vedoucímu Novému Městu nad Metují. Semechničtí utrpěli šestigólovou prohru ve Skutči a Čestice měly volno.

V nedělním sedmnáctém kole se hokejoví fanoušci mohou těšit na další okresní derby, v němž na rychnovském ledě Čestice přivítají Opočno. Utkání začne v 16.30 hodin. Semechnický tým má volno.

Opočno – Nové Město 3:5

Fakta – Branky: Srpek 2, Rail – Rojšl 2, Bureš 2, Praus. Rozhodčí: Havelka, Kozák, Umlauf. Vyloučení: 5:6, navíc Škoda (NM) 10 min. Diváci: 120. Třetiny: 1:1, 2:1, 0:3. Sestava HC Opočno: Mičian (Šnajdr) – Jakl, Jedlička, Franc, Hejduk, Žid, Šitina, Zajíček, Slezák, Černík, Srpek, Lukášek, Řehák, Vencl, Škrabal, Mervart, Rail.

Lídr soutěže z Nového Města se ujal vedení již ve 2. minutě zásluhou Rojšla. Domácí Baroni vyrovnali v 9. minutě, kdy se trefil Srpek a do šaten se šlo za stavu 1:1. Ve 23. minutě poslal Opočno do vedení Rail. O minutu později se podruhé gólově prosadil Rojšl a bylo srovnáno. Na druhé straně v 36. minutě přidal svůj druhý gól Srpek a zvýšil na 3:2. Ve třetí třetině však štěstí přálo jen hostům, kteří třikrát skórovali (Bureš 2 a Praus). Bohužel, závěrečné dějství se hrálo zbytečně tvrdě a rozdávali se osobní tresty. Jinak byl k vidění pěkný a rychlí hokej.

Skuteč – Semechnice 6:0

Fakta – branky: Kusý 2, Hladík, Ligr, Pražan, Bureš. Rozhodčí: Kolář – Sokol, Jirmásek. Vyloučení: 7:2, navíc Zoulík 10 min OT + OK – Jičínský 10 min. OT. Bez využití. Diváci: 80. Třetiny: 4:0 0:0 2:0. Sestava TJ sokol Semechnice: Chalupný (18. Mikeš) – Majer, Jičínský, Chudý, Janský, Prouza, Bulawa – Rejchrt, Hejzlar, Čapek, Frýda, Gois, Cvejn, Brandejs, Ryšavý, Bartoň.

Skóre zápasu otevřel již ve 4. minutě Hladík. Další tři branky padly v rozmezí 14. a 18. minuty, kdy postupně skóroval Ligr, Pražan a Kusý. Po této brance hostující tým vystřídal brankáře. Ve 34. minutě měli domácí výhodu trestného střílení, ale semechnický brankář Mikeš ho vychytal. V závěrečné třetině padly další dvě branky domácích – ve 49. minutě skóroval Kusý a v 58. minutě Bureš. V naprosto vyrovnaném utkání tak semechnický tým opět doplatil na svoji letošní slabost v neproměňování gólových příležitostí.