Doma hradečtí Lvi dostali tři góly za 123 minut. Ve třetím zápase čtvrtfinále play off hokejové extraligy „stihli“ hokejisté Mountfieldu stejnou porci za deset minut. Proto prohráli v Liberci 2:4 a v sérii nyní vedou 2:1 na zápasy. Souboj pokračuje čtvrtým střetnutím už v úterý v aréně Bílých Tygrů. Začíná se v 18 hodin.

Kritický úsek hry přišel mezi 11. a 22. minutou. Domácí se dostali do vedení v přesilovce, kdy se geniálním manévrem prosadil Marek Kvapil. Poté skórovali po perfektní kombinaci. Hradec sice snížil, šikovnou tečí skóroval Radek Smoleňák. Ale na začátku druhé třetiny přidal třetí branku Tomáš Filippi, rodák z Rychnova nad Kněžnou.

„Rozdíl mezi námi a Libercem byl v proměňování šancí. Musíme víc střílet a stínit brankářovi,“ hledal příčinu neúspěchu útočník Rudolf Červený.

Domácí drželi Hradec na distanc, hosté se velmi těžko dostávali do šancí. Liberecká hvězda Kvapil navíc pět minut před koncem definitivně utnula odpor Východočechů.

Hradci už nepomohl ani Červeného gól.

Generali play off hokejové Tipsport extraligy - 2. čtvrtfinále: Mountfield HK - Bílí Tygři Liberec.
Smoleňák: Série je o nás

Liberec - Hradec Králové 4:2

Fakta - branky a asistence: 11. M. Kvapil (Filippi, Bakoš), 16. Ordoš (Pyrochta, Redenbach), 22. Filippi (M. Kvapil, Pyrochta), 55. M. Kvapil (Bakoš) – 16. Smoleňák (Cibulskis), 58. Červený (Smoleňák). Rozhodčí: Hradil, Bulanov – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 6:4, navíc Jelínek (Liberec) 10 min. OT. Využití: 1:0. Diváci: 7500 (vyprodáno). Třetiny: 2:1, 1:0, 1:1. Stav série: 1:2.
Bílí Tygři Liberec: Will – Pyrochta, Ševc, Jánošík, Šmíd, Maier, Derner – Jašek, P. Jelínek, L. Krenželok – Bakoš, Redenbach, Ordoš – Bulíř, Filippi, M. Kvapil – J. Stránský, Lakatoš, J. Vlach.
Mountfield HK: Rybár – Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Vydarený – Smoleňák, Koukal, Červený – Jaroslav Bednář, Kukumberg, Cingel – Köhler, Dragoun, Berger – Vopelka, Zigo, Látal.

Hvězda zápasu - Marek Kvapil: Liberecký lídr dal první gól po skvělé akci a čtvrtý dorážkou. Na třetí velmi šikovně přihrál.

Další pondělní zápas - 3. čtvrtfinále: Olomouc - Plzeň 3:4 (1:1, 2:2, 0:1). Stav série: 1:2.

Příští program - 4. čtvrtfinále - úterý 20. března: Olomouc - Plzeň (17.20, ČT Sport), Liberec - Hradec Králové (18.00).