Čestice - Semechnice 2:7

Oba celky vstoupily do utkání ve svižném tempu. Do první gólové šance se prosadili hosté, ale do prázdné branky puk dopravit nedokázali. Na druhé straně se velká příležitost naskytla také čestickým hokejistům, ale brankář Chalupný se zaskočit nedal. Skóre střetnutí se poprvé měnilo v 8. minutě, kdy střílenou přihrávku usměrnil mezi tyče čestický J. Hvězda - 1:0.

Od poloviny úvodní třetiny domácí polevili a Semechnice je začaly přehrávat. Ve 12. minutě ve vlastním oslabení vyrovnal Jánský - 1:1. Hosté zůstávali při chuti a po čtvrthodině hry šli do vedení po Červíčkově přesném zásahu - 1:2. V 18. minutě tápající domácí inkasovali potřetí. Gólmana T. Sajdla překonal Valášek - 1:3. Ani to ze strany hosté nebylo v úvodní třetině vše. Kalich hořkosti jim dal vypít do dna Jánský - 1:4.

Ve druhém dějství čestičtí hokejisté pokračovali v bídném výkonu, naopak hosté hráli s chutí a převážně kontrolovali hru. Ve 25. minutě měly Semechnice výhodu přesilové hry, kterou se štěstím využil Frýda - 1:5. Domácí trápení pokračovalo – nedařilo se jim ani v koncovce. Na konci sólového čestického útočníka mu puk přeskočil hůl. Hosté nadále se nadále tlačili před T. Sajdla, jenž řadou pohotových zákroků nepřipustili navyšovaní hostujícího náskoku. V poslední minutě prostřední třetiny však nestačil na Ehlovu střelu - 1:6.

Ani ve třetí třetině domácí tým nedokázal vybřednout z herního marastu. Ve 47. minutě inkasovali posedmé, když se před T. Sajdlem objevil Brandejs a umístěnou střelou mu nadal šanci - 1:7. Poslední slovo měli v utkání přece jenom domácí hokejisté, ale gól Jirušky byl jen slabou náplastí pro zklamané čestické fanoušky. Poslední šanci zápasu Čestice promarnily v 57. minutě. Domácí hráč opouštějící trestnou lavici se dostal k vyhozenému puku, ale samostatný nájezd proměnit nedokázal.

Necelé tři minuty před koncem udělala definitivní tečku za okresním derby menší bitka. Semechnický tým byl po celou dobu utkání viditelně lepším kolektivem a po zásluze se v sérii hrané na dvě utkání ujal vedení 1:0.

Sokol HC Čestice - HC Semechnice 2:7 (1:4, 0:2, 1:1). Branky: J. Hvězda, Jiruška - Jánský 2, Červíček, Valášek, Frýda, Ehl, Brandejs. Rozhodčí: Petr, David, Shejbal. Vyloučení: 6:5, navíc J. Hvězda (CES) 5+OK – Gois (SEM) 5+OK. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 80.

HC Sokol Čestice: T. Sajdl – Šimerda, Javůrek, J. Sajdl, Burýšek - Dvořák, Jančárek, Dočkal, Filip, Jiruška, Mňuk, Kňourek, M. Hvězda, J. Hvězda.

HC Sokol Semechnice: Chalupný – Chudý, Jánský, Valášek, Gois, Čížeský - Červíček, Frýda, Ryšavý, Ehl, Schejbal, Brandejs, Gábor, Reichrt, Lukášek.