Orli Lanškroun – Lokomotiva Česká Třebová 6:3 (2:0, 4:0, 0:3). Úvodní tlak při přesilovce Třebové Lanškroun přestál a sám udeřil. Po třech sekundách početní výhody otevřel skóre utkání obránce Langr. V další přesilovce přidal gól Kotoulek a když ve druhé části domácí Orli hostím naložili ještě další čtyři branky, vypadalo to, že je hotovo. Hosté v závěru začali přeci jen dotahovat. Jejich branky však přišly už pozdě.

Fakta – branky:
23. Pilavka, 37. Pilavka (Martin Langr), 7. Martin Langr (Pilavka), 14. Kotoulek (Kocián), 23. Obst (Martin Langr), 32. Kocián (Kilčický) – 46. Lukáš Deml (Kvasnička, Váně), 54. Bačík (Doha), 58. Kvasnička. Rozhodčí: Chlaň – Kobr, Švec. Vyloučení: 7:8, navíc Martin Langr 5 + OK. Využití: 3:1. Střely: 47:42. Diváci: 265.

Lanškroun: Kolek – Martin Langr, Kollert, Pachl, Michal Janků – Kilčický, Kotoulek, Kocián, Řoutil, Bednář, Pilavka, Obst, Tichý, Boruch. Č. Třebová: Ehrenberger (23. – 25. Štěrba) – Chadima, Rybka, Mečiar, Voříšek, Metzner, Morkes – L. Deml, Kvasnička, Váně, Doha, Bačík, Chadima, Steinmetz, V. Deml, Šafář.
Miroslav Vicenec, trenér Lanškrouna: „Nastoupili jsme v okleštěné sestavě, ale i tak jsme byli odhodláni zlomit českotřebovské prokletí. Při naší první přesilovce jsme asi po třech sekundách dali gól, po chvíli jsme přidali další a vedli jsme 2:0, což nás postavilo na nohy. Výborně nám zachytal brankář Kolek, který už několikáté utkání za sebou potvrdil svoje kvality.

Ve druhé třetině jsme kladli důraz na zodpovědnou obranu a na hru ve středním pásmu. Tato část nám vyšla skvěle a před poslední dvacetiminutovkou jsme vedli 6:0. Ve třetí třetině jsme chtěli soupeře stále držet na distanc a nepustit ho do hry. Jenže už na konci druhé části vzal utkání do svých rukou rozhodčí Chlaň, i tak jsme zápas ale dotáhli do vítězného konce. S Českou Třebovou to byl vždycky skvělý hokej a tentokrát ve třetí třetině moc ne. Hodně to ovlivnil podle mě pan rozhodčí.

Do konce zápasu byl vyloučen Martin Langr, ale poradili jsme si tak, že jsme měli jednoho beka v útoku, takže jsme dohrávali na čtyři obránce a osm útočníků. Problém to zase takový nebyl. Kluci odehráli výborné utkání. Body jsme potřebovali a jsem rád, že se nám zápas vydařil.“

Stanislav Mečiar, trenér České Třebové: „Na začátku jsme zbytečně faulovali, dostali jsme dva góly a to trochu rozhodlo. Ve druhé třetině jsem zkusil vyměnit gólmany, ale také to nevyšlo. Udělalo mi radost, že ani za stavu 6:0 pro domácí jsme zápas nezabalili a bojovali jsme dál. Sami jsme se přesvědčili, že i s takovým výsledkem se dá něco udělat. Lanškrounu zachytal výborně brankář. V první a třetí třetině jsme měli dost šancí, jenže nás vychytal. Třeba pro play off to byla dobrá lekce. Kluci viděli, že Lanškroun umí zahrát dobrý zápas.“