„Byl to ale pro mě zápas jako každý jiný,“ říkal útošník hokejového Hradce po extraligovém derby, které Mountfield prohrál s Dynamem 2:3.

Opravdu? Příznivci Pardubic vás zahrnuli nadávkami.
Fanoušci slyšet byli, nebudu říkat, že ne. Ale ve chvíli, kdy padne puk na led, tak člověk nevnímá nic. Můj hokej to neovlivnilo. Každý si může křičet, co chce. Já tam na ně rozhodně nebudu dělat: Pssst.

Ale drsně na vás spustili, i když jste pomáhal zraněnému Davidu Tomáškovi.
To jsem nepochopil. Ale je to na uvážení každého. Já jsem to nezavinil, poté jsem mu trošku pomohl, ale nevím no… Atmosféra v derby byla jinak výborná. Absolutně nesouhlasím s pokutami za pokřiky na stadionu. My jsme byli naštěstí proti, jsem četl. Já to naopak kvituji, protože to potom má grády. Když si lidi chtějí zakřičet, kam mají chodit? Do parku?

Derby bylo vyostřené i na ledě, že?
Někteří hráči z Pardubic jsou trošku šílení. Nevím, jestli tohle je dohrávání soubojů. Podle mě jsou to blázni. Zřejmě mají takovéhle povahy. Ale oni vyhráli, takže jsou králové a mohou se smát. I když řekneme cokoliv, budeme za kašpary. Bohužel jsme prohráli, takže sklopíme hlavy a připravíme se na další zápasy.

Zápas jste nezačali dobře. Co se s vámi dělo?
Věděli jsme sami, že to není ono a řekli nám to i trenéři. Ve druhé třetině jsme hru ale o hodně zlepšili a hodně nás mrzí, že jsme pak dostali branku v oslabení v závěru, která byla rozhodující.

Na konci byli zraněni dva hráči Dynama a utkání bylo plné emocí. Bylo těžké udržet nervy na uzdě?
Někteří kluci od nás to na konci neunesli, ale bylo to vážně těžké. Poté, co jsme dostali branku, jsme museli ještě ubránit oslabení. Petr Zámorský pak ještě trefil břevno, takže to klidně mohlo být 3:3. Konec jsme podle mě odehráli dobře a byly tam šance na to, abychom ještě srovnali.

Co jste říkal na vyloučení Lukáše Cingela, po němž padla rozhodující branka?
Každý se na to může dívat, jak chce. S tím už nic neuděláme, skončilo to. Další den se sice můžeme odvolávat do aleluja, ale stejně to skončí 3:2 pro ně.

Hradec vyhrál derby šestkrát v řadě. Teď už ne.
Každá šňůra někdy končí. Mrzí nás to, ale odfrkneme si a půjdeme dál. Soutěž je dlouhá a teď jsme teprve v polovině. Spousta zápasů je před námi a věšet se z toho nebudeme.