Mountfield usiloval o přerušení série tří extraligových proher. Proti ve formě hrajícím Bruslařům se vůbec nejednalo o lehké zadání. Ale nakonec vše dobře dopadlo. Vítězství 2:0 zařídili Lukáš Cingel a Rudolf Červený. V neděli přivítá Hradec na domácím ledě Karlovy Vary (16.00).

Fanouškům se v akci v duelu s Boleslaví poprvé představil americký bek Conor Allen, který nastoupil v obranné dvojici s Richardem Nedomlelem. A uvedl se asistencí u veledůležitého prvního gólu. Ale popořadě.

Velkou šanci zahodil už v 5. minutě Paulovič. Sám uháněl na Krošelje, bekhendová klička však úspěch nepřinesla. Podobně dopadl i pokus Chalupy, ten pro změnu zvedl kotouč nad brankovou konstrukci. Mountfield na druhé straně držel Mazanec, zákrok proti Vondrkovi nebyl vůbec jednoduchý.

Gólový moment se zrodil zkraje druhé třetiny - Allen nabil Paulovičovi, po jehož ráně dorazil puk za záda slovinského gólmana Cingel - 1:0. Na pojistku čekal domácí tým až do 51. minuty. Pohotově se trefil Červený (2:0). Byla to jeho druhá extraligová branka v sezoně.

Rezerva Trutnova na ledě Opočna nadělovala

Hradec Králové - Mladá Boleslav 2:0

Fakta - branky a asistence: 25. Cingel (Paulovič, Allen), 51. Červený (Zámorský, Koukal). Rozhodčí: Kova (Fin.) Kika – Ondráček, Špůr (vš. ČR). Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Diváci: 4493. Třetiny: 0:0, 1:0, 1:0.
Mountfield HK: Mazanec – Zámorský, Linhart, Nedomlel, Allen, Gaspar, Rosandić, Čáp – Smoleňák, Koukal, Červený – Vincour, Cingel, R. Pavlík – Paulovič, Klíma, Perret – M. Chalupa, Kubík, Miškář.
BK Mladá Boleslav: Krošelj – Kurka, Ševc, Pláněk, Dlapa, Fillman, Hrbas, Klikorka – Vondrka, Žejdl, Klepiš – R. Zohorna, Cienciala, Skalický – J. Stránský, P. Musil, Pabiška – P. Kousal, Najman, Flynn.