Nakonec skončil duel výsledkem 5:1 pro favorita, účastníka české extraligy. Další souboj v rámci chystání se na českou nejvyšší soutěž čeká tým kouče Tomáše Martince v neděli. Znovu se představí doma, od 16 hodin přivítá Eisbären Berlin.

Hradečtí udeřili na konci úvodní části třikrát v nerovnovážném počtu hráčů na ledě. Nejprve se v 17. minutě prosadil ranou zadák Oskars Cibulskis, to hrál Mountfield přesilovku. Poté dvakrát, podobně jako v utkání s ruským Chabarovskem, skóroval v jednom oslabení. Nejprve zužitkoval akci Patrika Miškáře Michal Dragoun, poté se radoval z gólu Rudolf Červený. Posila překonala gólmana jedinou vteřinu před koncem první třetiny utkání.

V tu chvíli bylo prakticky rozhodnuto, navíc další gól přidal po čtyřech minutách druhé části Aleš Jergl. Reprezentační útočník, jenž přišel v létě z Olomouce jako jedna ze zásadních posil, se trefil poprvé v novém dresu.

Hosté se sice ještě zvedli, jednou brankou snížili, ale poslední ránu jim zasadil v 55. minutě Jordann Perret, francouzský reprezentant jenž přišel z Pardubic.

Hradec Králové - Vídeň 5:1

Fakta - branky a asistence: 18. Cibulskis (Jergl), 19. Dragoun (Miškář, Gaspar), 20. Červený (Rákos), 25. Jergl (Smoleňák), 55. Perret (Dragoun, Cibulskis) – 43. Vause (Dorion). Rozhodčí: Úlehla, Veselý – Lhotský, Špringl. Vyloučení: 8:7, navíc Dorion (Vídeň) 10 min. OT. Využití: 2:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 1449. Třetiny 3:0, 1:0, 1:1.
Mountfield HK: Mazanec – Čáp, Linhart, Gaspar, Cibulskis, F. Pavlík, Rosandič, Šalda – Smoleňák, Rákos, Červený – Jergl, Paulovič, Miškář – Pilař, Kubík, Chalupa – Dragoun, Bičevskis, Perret.