V prvním kole, v zápase na ledě Sparty, se potíž Mountfieldu projevila. Celek prohrál 0:4, i když byl především v prvních dvou třetinách jasně aktivnější.

Pražané v nich vystřelili na Jaroslava Pavelku, novou hradeckou jedničku, šestnáctkrát. To Hradec vyslal třicet čtyři střel.

Jenže sparťané vedli 2:0, první branku dal po otočce Richard Jarůšek, bývalý útočník Mountfieldu. „Dobře jsme pracovali, ale měli jsme nulu. Neproměnili jsme ani přesilovku pět na tři,“ láteřil Petr Koukal, nový kapitán. „Sparta neměla ani velké šance, ale dala krásné góly,“ uznal.

To se potvrdilo u druhé i třetí branky domácích. V obou případech sparťané trefili horní roh Pavelkovy brány: ve druhé části Jan Košťálek, ve třetí Steven Delisle. Skóre pak uzavřel minutu před koncem po úniku Andrej Kudrna.

Hradec střeleckou bídu nezlomil. Další možnost k tomu bude mít v neděli, kdy hostí Chomutov.

Sparta Praha - Hradec Králové 4:0

Fakta - branky a nahrávky: 16. Jarůšek (Košťálek, P. Vrána), 27. Košťálek (Forman, Pech), 43. Delisle (Piskáček, Smejkal), 59. Kudrna (Blain, Buchtele). Rozhodčí: Kika, Hejduk – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 10:9. Bez využití. Střely na branku: 28:44. Třetiny: 1:0, 1:0, 2:0. Nejlepší hráči: Matěj Machovský - Jan Berger. Diváků: 8308.
HC Sparta Praha: Machovský – Blain, Kalina, T. Pavelka, Košťálek, Piskáček, Gregorc, Delisle – Černoch, Sill, Smejkal – Jarůšek, P. Vrána, Říčka – Forman, Pech, Kumstát – Kudrna, Klimek, Buchtele. Trenéři: Krupp a Nedvěd.
Mountfield HK: J. Pavelka – Linhart, Zámorský, Graňák, Cibulskis, Rosandić, Piché, F. Pavlík – Paulovič, Koukal, M. Chalupa – Vincour, Cingel, Bezúch – Berger, Bičevskis, Miškář – Vopelka, Kukumberg, R. Pilař. Trenéři: Martinec, Krátoška a Svoboda.

Další výsledky 1. kola: Pardubice - Vítkovice 1:2, Plzeň - Liberec 4:0, Zlín - Třinec 4:2, Mladá Boleslav - Litvínov 3:4, Olomouc - Karlovy Vary 4:1; utkání Chomutov - Brno se hraje v sobotu 15. září.