Ukázal to i nedělní zápas v Jihlavě, kdy v ní dali dva góly ze tří, ve 38. kole extraligy vyhráli 3:2.

„Hradec je šikovný, má Koukala, Bednáře, umí přesilovku sehrát. Dali dva góly, a to rozhodlo,“ uznal jihlavský útočník Josef Skořepa. „Ačkoliv jsme se soustředili a hráče upozorňovali, abychom nefaulovali, darovali jsme soupeři dvě čtyřminutové přesilovky. Tak zkušený tým je dokázal využít,“ doplnil František Zeman, jeden z trenérů.

Mountfield je v přesilovce vskutku silný, druhý nejlepší v extralize. NEJ bilanci v ní má Sparta. Společně s ní je Hradec jediným celkem, který má úspěšnost nad dvacet procent. Sestava kolem lídra Jaroslava Bednáře je nyní na čísle 20,42. Východočeši dali 29 branek ve 142 přesilovkách. Mimochodem, Jihlava, jejich nedělní sok, je na tom naopak nejhůře: Úspěšnost má stlačenou pod deseti procenty. I proto je na posledním místě tabulky.

Přesto favorita potrápila, držela se až do konce. Kdyby nebylo přesilovkových branek, Hradec, druhý mančaft extraligy, by měl problémy. „My je přitom nemáme secvičené,“ usmál se kapitán Bednář, jenž v početní výhodě na jeden gól nahrál a další sám dal.

„Proti Vítkovicím nám přesilovky moc nešly,“ připomněl předešlý duel Petr Koukal, autor první trefy v Jihlavě. „Tady to vyplynulo trochu jinak, než to hrajeme,“ upozornil.

Bylo to tak. On dal první gól z levé strany po Bednářově přihrávce od pravého mantinelu. Přitom většinou jsou tihle dva dispčeři přesilovky postaveni obráceně – Bednář vlevo, Koukal vpravo. Také druhá trefa byla mírně netradiční: Myslitel Bednář si vyjel k modré čáře, do středu hřiště a využil clonících spoluhráčů před bránou.

V tu chvíli Hradec otočil na 2:1, ale nakonec se bál o výsledek. „Koncovka totiž byla žalostná,“ připomněl Koukal neproměněné šance v dalším průběhu.

To by měl tým vybrousit, v pátek ho čeká zápas největší, derby s Pardubicemi.