Program šestého kola Krajské soutěže hokejistů nabídl první letošní okresní derby, v němž se na opočenském zimním stadionu střetly Semechnice a Čestice. Sousedský duel nabídl průměrnou hru. O těsném vítězství domácího týmu se rozhodlo v závěrečném dějství. Semechnice se radují z prvního tříbodového zisku, Čestice naopak zůstávají bez bodů.

TJ Sokol Semechnice – HC Sokol Čestice 4:3 (1:0, 0:1, 3:2).
Branky: Číšecký 2, Hejzlar, Gois - M. Hvězda 2, Kupka. Rozhodčí: Martínek - Průcha, Votr. Diváci: 200.

Sestavy – Semechnice: Chalupný – Janský, Chudý, Číšeský, Novotný, Gois, Valášek – Kopecký, Rejchrt, Brandejs – Hejzlar, Frýda, Ryšavý – Červíček, Zošiak, Schejbal. Čestice: Beránek - Kolář, J. Sajdl, Javůrek, Jančárek – V. Dvořák, M. Hvězda, Kupka – Dočkal, Jiruška, Marha – M. Dvořák.
Aktéři v úvodních dvou třetinách divákům příliš pohledných akcí nenabídli. Semechnice šly do vedení v poslední minutě úvodní části. Hosté vyrovnali v úvodu druhé třetiny, navíc Dočkal nastřelil tyčku Chalupného branky. Čestice mohly rovněž litovat nevyužité přesilovky 5:3. V závěrečném dějství domácí zredukovali řady a díky třem gólům dotáhly utkání do vítězného konce.

„Hráli jsme jako ponocní. Po dvou třetinách jsme zredukovali sestavu na dvě obrany a dva útoky. Zvýšili jsme potom na 3:1, ale opět inkasovali zbytečně gól. Naštěstí jsme vstřelili čtvrtý gól a zápas dotáhli do vítězného konce. Nevím proč, ale hráli jsme zbytečně nervózně. Dvě třetiny nestály z našeho pohledu za řeč, až závěrečné dějství mohu hodnotit kladně. Čestice mě překvapily, předvedly kvalitní hru a mohou litovat, že nezískaly první letošní body,“ řekl po utkání Miloslav Vrátný, trenér TJ Sokol Semechnice.

7. Čestice 5 0 0 0 5 10:29 0

Program – 7. kolo: sobota 17.00: Čestice – Skuteč (ZS Třebechovice pod Orebem); neděle 17.00: Semechnice – Lanškroun (ZS Opočno).