Úvodním kolem zahájí dnes nový ročník Krajské hokejové ligy. Jediným zástupcem našeho okresu v soutěži je tým HC Baroni Opočno.
O situaci v opočenském klubu před startem sezony jsme hovořili s trenérem DANIELEM TRUBAČEM.

Jak hodnotíte přípravu? Kdy jste vyjeli poprvé na led?
Sezona pro hráče začala první týden v září přípravou na suchu. Tréninků se účastnili hráči, kteří nemají povinnosti v jiných sportovních odvětvích. Na led jsme vyjeli 3. října na našem zimním stadionu a hned 6. října sehráli vítězné tréninkové utkání s TJ Sokol Semechnice (6:3). Šanci hrát dostali všichni hráči ze sestavy. V současné době ještě ponecháme kádr mužstva celý, ale v průběhu následujících čtrnácti dní dojde ke zredukování na devět obránců a dvanáct útočníků.

Doznal hráčský kádr výrazných změn? Na koho budete spoléhat?

V prvních trénincích se velmi dobře projevil brankář Zdeněk Biegl, který s nestárnoucím Luďkem Kopeckým a velmi nadějným juniorem Vojtěchem Blaskem vytvoří brankářskou trojici. Spoléhat budeme také na nové a po pauze nastoupivší hráče jako jsou Jan Jedlička, Lukáš Žid, Zdeněk Hrnčíř a Tomáš Jarkovský. Velikou ztrátou pro náš tým je absence Stanislava Roháčka, který je dlouhodobě pracovně v zahraničí.

Co očekáváte v nadcházející sezoně od svého týmu?
Neočekávám, že bychom v této sezoně okupovali přední příčky, to ovšem neznamená, že se s každým soupeřem nebudeme chtít porvat o co nejlepší výsledek. Věřím, že hráči naváží na předváděnou hru na konci loňské sezony. V Opočně se jde stále stejnou cestou, to je mít v mužstvu co nejvíce vlastních odchovanců a především hráčů, kteří zde chtějí hrát.

Kde hledat největší favority?

Největšího favorita vidím v HC Náchod. A i když tomu moc lidí nevěří, preferuji rovněž TJ Spartak Nové Město nad Metují. K této dvojici bych přiřadil tým HC Wikov Hronov, který pro tuto sezonu velice posílil. Paradoxem je, že se s těmito soupeři utkáme v prvních třech kolech. I když nemáme stále tolik natrénováno, zadarmo nic určitě nedáme.

SOUPISKA

Brankáři: Zdeněk Biegl, Luděk Kopecký, Vojtěch Blasko. Obránci: Dušan Felcman, Karel Petr, Michal Bouz, Petr Tláskal, Jaroslav Serbousek, Václav Herzán, Milan Šitina, Jan Motyčka, Lukáš Žid, Michal Šverák, David Šverák. Útočníci: Jiří Židík, Vladislav Černík, Jiří Rail, Pavel Franc, Roman Slezák, Tomáš Přibyl, Miloslav Škrabal, Jan Jedlička, Roman Čtvrtečka, Tomáš Jarkovský, Josef Lukášek, Kamil Žid, Lukáš Kňourek, Lukáš Petr.

REALIZAČNÍ TÝM

Trenéři: Daniel Trubač, Milan Šitina. Vedoucí mužstva: Zuzana Světlíková.

ZMĚNY V KÁDRU

Odchody: Lukáš Hradecký – hostování TJ Spartak Nové Město nad Metují, Tomáš Pavlík – hostování TJ Sokol Semechnice, Pavel Havlíček – ukončení hráčské kariéry.

Příchody: Zdeněk Biegl – hostování TJ Spartak Nové Město nad Metují, Jan Jedlička – přestup TJ Sp. Nové Město n. M., Zdeněk Hrnčíř – hostování TJ Sp. Nové Město n. M., Lukáš Žid – hostování TJ Sokol Semechnice.

PROGRAM ZÁKLADNÍ ČÁSTI
ST 13. 10. Hronov – Oočno (18)
NE 17.10. Opočno – Náchod (17)
ST 20.10. N. Město – Opočno (18)
NE 24.10. Opočno – Jaroměř (17)
ST 27.10. N. Paka – Opočno (18)
NE 31.10. volno
ST 3.11. N.Bydžov – Opočno (18)
NE 7.11. Opočno – Třebechovice (17)
ST 11.11. Dvůr Králové – Opočno (18)
ST 17.11. Opočno – Hronov (18)
NE 21.11. Náchod – Opočno (17)
ST 24.11. Opočno – N.Město (18)
NE 28.11. Jaroměř – Opočno (17)
ST 1.12. Opočno – Nová Paka (18)
NE 5.12. volno
ST 8.12. Opočno – N. Bydžov (18)
NE 12.12. Třebechovice – Opočno (17)
ST 15.12. Opočno – Dvůr Králové (18)