Hokejistům z Třebechovic se povedla odplata za těsnou porážku (2:3) po Novém roce. Opočno prohrálo úvodní třetinu hrozivě 0:4!

Opočno – Třebechovice 4:5

Baroni v úvodní třetině sehráli tragickou desetiminutovku, během níž od 8. do 18. minuty inkasovali čtyři branky! Střeleckou smršť Třebechovic zahájil na sklonku osmé minuty Šesták – 0:1. V 15. minutě byl vyloučen domácí Žid za hákování a hostující Hofman za jednadvacet vteřin využil přesilovku – 0:2. Za dalších deset vteřin byl rozhodčím poslán za katr opočenský útočník Židík za nebezpečnou hru vysokou holí a Třebechovickým stačilo na využití početní výhody pouhých sedm vteřin (Hloušek 0:3). Za dalších půl minuty začala přesilovka Baronů po Hlouškově podražení, jenže domácí byli byli v šoku. Hosté toho využili a ve vlastním oslabení v čase 17:46 zvýšil Knížek na hrozivých 0:4.

Baroni v kontaktu

V závěrečné minutě úvodní třetiny rozhodčí třikrát vylučovali. Dvakrát na straně Třebechovic, takže domácí vstoupili do druhé třetiny v početní výhodě. Prvního gólu se dočkali až při hře čtyři na čtyři ve 26. minutě. Na 1:4 snížil Mervart. Ve 29. minutě byla ztráta Baronů už jen dvougólová poté, co se trefil Bouz – 2:4. A za další necelé dvě minuty zařídil Čtvrtečka dokonce kontaktní gól Baronů – 3:4. Bohužel jejich radost trvala pouze necelé čtvrt minuty. O rychlou odpověď Třebechovic se zasloužil Knížek – 3:5. Domácí hokejisté se nevzdávali a ještě před druhou přestávkou byli opět v kontaktu. Na 4:5 snížil v poslední minutě druhé třetiny Šitina.

V závěrečné třetině už kanonýrům zvlhl střelný prach. Hosté úporně bránili nejtěsnější náskok. Sudí vyloučili na každé straně po třech hráčích, ale početní výhody změnu skóre nepřinesly. V 56. minutě byl do konce zápasu vyloučen opočenský Čtvrtečka.

Fakta a sestava

HC Baroni Opočno - SK Třebechovice pod Orebem 4:5 (0:4, 4:1, 0:0). Branky a asistence Opočna: Mervart, Bouz (Serbousek), Čtvrtečka (Černík), Šitina.

Sestava HC Baroni Opočno: Hradecký - Bouz, V. Černík, Čtvrtečka, Felcman, Havlíček, Klug, Josef Lukášek, Mervart, Petr, Roháček, Serbousek, Slezák, Šitina, Škrabal, Tláskal, K. Žid, Židík, Václav Lukášek.

Hlasy trenérů

Josef Bahník, trenér HC Opočno: „Divoký zápas! Třebechovice mají zkušené hráče a hrají silově, proto jsme zvolili nátlakovou hru a dobře bruslili. Bohužel jsme v úvodní třetině neuspěli v koncovce a propadli při bránění. Prohráli jsme ji o čtyři branky, přičemž hosté rozhodně nebyli o tolik lepší. První vstřelený gól nás po přestávce zvednul. Kdybychom v polovině druhé třetiny zbytečně nechybovali, tak jsme vyrovnali na 4:4. V závěrečné dvacetiminutovce hosté bránili za každou cenu. Nám ubývaly síly, přesto jsme si šance na vyrovnání dokázali vytvořit. Bohužel jsme je však neproměnili…“

Miroslav Řehák, trenér SK Třebechovice: „Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a podle toho také dopadl výsledek první třetiny. Následovala naše „pověstná“ druhá třetina a soupeř náš náskok stáhl. V poslední třetině jsme vítězství se štěstím ubránili a body se stěhovaly pod Oreb. Musím pochválit Tomáše Knížka, který kromě dvou vstřelených branek vymazal obávaného střelce Felcmana z ledové plochy, což bylo naším taktickým cílem.“