Hokejisté TJ Sokol Semechnice si zahrají semifinále play off krajské soutěže. Rozhodl o tom třetí čtvrtfinálový duel na ledě Skutče, který vyhráli po samostatných nájezdech. V semifinálové sérii se Semechničtí střetnou s Poličkou. První zápas sehrají ve středu na ledě favorizovaného soupeře, druhý pak v neděli na opočenském stadionu.

HC Skuteč – TJ Sokol Semechnice 3:4 sn (1:0, 0:2, 2:1 - 0:0). Branky: Netolický, Ligr, Hladík – Červíček, Schejbal, Brandejs, Ehl. Rozhodčí: Kejř – Rychlý, Slabý. Vyloučení: 4:6, navíc Kusý (SKU) 5 min. + OK. Diváci: 210. Semechnice: Kratochvíl (65. Chalupný) – Novotný, Rejchrt, Chudý, Janský, Gois, Effenberk, Ryšavý, Brandejs, Havlíček, Pavlík, Schejbal, Pfeifer, Červíček, Ehl, Zošiak, Gábor, Petr. Konečný stav série: 1:2.

Třetí a rozhodující zápas o postup mezi nejlepší čtyři mužstva Krajské hokejové soutěže byl odehrán v neděli na zimním stadionu ve Skutči. Semechnický tým byl od počátku podporován svými fanoušky, kteří se vyzbrojili bubny, trubkami, ale i svými hlasivkami. První branka zápasu padla v 7. min. z hole domácího Netolického při přesilovce po přísném vyloučení Havlíčka. V dalším průběhu třetiny měli mírnou převahu domácí, ale hosté odolávali díky zákrokům brankáře Kratochvíla a výborné obranné práci celého mužstva.

Ve 33. min. hrál semechnický tým přesilovku, kterou využil po sedmi vteřinách. Autorem gólu byl Červíček, jenž, ač tísněn dvěma hráči soupeře, dorazil střelu Zošiaka – 1:1. Ve 39. min. po přihrávce Chudého na modrou ujeli Schejbal s Pavlíkem a prvně jmenovaný využil přečíslení ke vstřelení druhého gólu.

Domácí vyrovnali ve 48. min. z hole Ligra, který využil další přesilovou hru. Do vedení poslal Skuteč v 54. min. Hladík – 3:2. V této části hry se už zdálo, že je rozhodnuto. Jenže zkrat domácího hráče Kusého, jenž po píchnutí Schejbala holí obdržel trest na pět minut a do konce utkání, vrátil hosty do hry. Vyrovnávací branku při přesilové hře čtyř proti třem v 57. min. vstřelil Brandejs po přihrávce Havlíčka.

V prodloužení se žádnému celku skórovat nepodařilo. A to ani přesto, že Semechničtí dohrávali ještě minutu a pětadvacet vteřin pětiminutové početní výhody, a následně ještě bránili nerozhodný stav ve dvojnásobném oslabení!

Opět došlo na samostatné nájezdy. Stejně jako v minulém utkání trenér Miloslav Vrátný poslal mezi tyče gólmana Chalupného, který vystřídal Kratochvíla. I na druhé straně nastoupil do branky místo celý zápas chytajícího Kukly Vokoun. V nájezdech se přiklonilo štěstí na hokejky hostujícího týmu. Rozhodující branku vstřelil ve čtvrté sérii Ehl.

Semechnický tým tímto výsledkem postoupil mezi nejlepší čtyři celky krajské soutěže, jeho dalším soupeřem bude mužstvo Poličky.