Krajská hokejová soutěž pokračovala zápasy 21. kola. Zástupci našeho okresu, kteří nastoupili v oslabených sestavách, své zápasy prohráli.

Sokol HC Čestice – HC Skuteč 6:8 (0:6, 3:2, 3:0). Branky: V. Dvořák 2, J. Sajdl, M. Hvězda, Marha, Mňuk – Kusý 2, Komárek 2, Čejgl, Ondráček, Herynek, Formánek. Rozhodčí: Janovský – J. Řezníček. B. Řezníček. Vyloučení: 2:4. Využití: 3:0. Diváci: 35. Sestava Čestic: Novohradský – Kolář, J. Sajdl, Javůrek, Jančárek – V. Dvořák, M. Hvězda, Kupka, M. Dvořák, Mňuk, Marha.

Domácí hokejisté, zdecimováni marodkou, v úvodní třetině šestkrát inkasovali a byli zralí na „ručník“. Do druhého dějství nastoupilo úplně jiné mužstvo Čestic. Domácí sice ještě ve 23. minutě inkasovali sedmý gól z hole Herynka 0:7, ale potom převzali iniciativu. Ve 33. minutě, při dvojnásobné přesilovce, se trefil V. Dvořák – 1:7. V té samé minutě, opět při dvojnásobné přesilovce, prostřelil brankáře J. Sajdl – 2:7. Ve 34. minutě pustil hostující brankář nahození Hvězdy – 3:7. Ve 36. minutě ještě dokázal zvýšit vedení hostů Formánek 3:8. To však bylo z jejich strany vše. Ve třetím dějství domácí pozorně bránili a podnikali nebezpečné protiútoky. Ve 42. minutě upravil V. Dvořák na 4:8. Ve 47. minutě se prosadil prudkou střelou Marha – 5:8. O minutu později propasíroval puk za záda hostujícího brankáře Mňuk – 6:8. Hosté své vedení udrželi jen s s velikým štěstím.

TJ Orli Lanškroun – TJ Sokol Semechnice 7:4 (2:0, 1:2, 4:2). Branky: Pilavka 2, Kocián 2, Řoutil, Piterka, Mík - Havlíček 2, Gábor, Schejbal. Rozhodčí: Kobr – Buček, Brokeš. Vyloučení: 4:7 (navíc Gois SEM - 10. minut OT). Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 235. Sestava Semechnic: Chalupný – Pavlík, Gois, Červíček, Zošiak, Brandejs, Novotný, Schejbal, Rejchrt, Gábor, Petr, Havlíček.

Semechnický tým nastoupil ve značně improvizované sestavě pouze s jedenácti hráči. První větší šanci si vytvořil v 6. min. hostující Brandejs, ale samostatný nájezd od půlící čáry nevyužil. Vedoucí branku vstřelil ve 14. min. domácí Piterka – 1:0. Druhou branku přidal Pilavka po chybě semechnického obránce, kterému se nepodařilo odstřelit puk z brankové čáry. Semechničtí snížili ve 23. minutě, kdy po střele Havlíčka dorážel Gábor – 2:1. Vyrovnávací branku vstřelil při vlastním oslabení ve 29. minutě Havlíček po přihrávce od Petra. Lanškrounským hokejistům se však podařilo ve 34. min. zvýšit zásluhou Řoutila na 3:2. Ve 47. minutě přidal další branku při přesilové hře Mík – 4:2. O dvě minuty později po chybě hostujícího týmu v obranné třetině skóroval Kocián – 5:2. V 52. minutě Pilavka upravil skóre na 6:2. Semechnický tým se však ani ve značně oslabené sestavě nevzdal a Schejbal vsítil třetí branku. V 57. minutě Havlíček snížil na rozdíl dvou branek. Poslední branku zápasu vstřelil domácí Kocián při přesilovce 5:4 v čase 59:55, a stanovil tak konečný výsledek zápasu. (dr, mj)