HOKEJ: Opočno slaví první vítězství

Opočno /FOTOGALERIE/ - Deváté kolo Krajské hokejové ligy nabídlo okresní derby, v němž Semechničtí podlehli na opočenském zimním stadionu „hostujícím“ Baronům. TJ Sokol Semechnice HC Opočno 4:8 (2:4, 0:1, 2:3).

18.11.2011

DVANÁCT GÓLŮ padlo ve středečním okresním hokejovém derby Semechnice Opočno, které sledovalo více než tři sta diváků. Z prvního letošního vítězství se radovali Baroni.Foto: Pavel Štěpán

Skóre duelu tradičních rivalů otevřel ve 3. minutě opočenský matador Felcman. O minutu později zvýšil Škrabal na rozdíl dvou gólů. V téže minutě však přišla odpověď z hole Goise 1:2.

Baroni přesnými trefami Felcmana a Mlatečka odskočili na rozdíl třech branek, ale gólovou tečku za první částí udělal Lukášek 2:4. Druhá třetina příliš pohledných akcí a šancí nenabídla. Jediný gól zaznamenal přesně v polovině utkání opočenský Židík. V úvodu závěrečné třetiny vykřesal jiskřičku naděje třetím semechnickým gólem Vencl.

Ale hattrick Vedrala rozhodl o tom, že z prvního letošního vítězství se radovali Opočenští. Nic na tom nezměnil druhý Venclův gól v závěru utkání.

TJ Sokol Semechnice HC Opočno 4:8 (2:4, 0:1, 2:3).

Branky a asistence: 4. Gois (Kukal), 15. Lukášek (T. Rejchrt), 41. Vencl (Gois, Kukal), 57. Vencl (Kukal) 3. Felcman (Černík, Židík), 4. Škrabal (K. Žid), 7. Felcman (Mlateček), 14. Mlateček (Felcman), 30. Židík (Černík), 42. Vedral (Černík), 45. Vedral (Černík), 53. Vedral. Rozhodčí: Derner Seidl, Pošvář. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. Diváci: 340.

Semechnice: Dostál Gois, Chudý, Janský, Novotný, Číšecký, M. Rejchrt, Javůrek, Hladík, Škoda, Vencl, T. Rejchrt, Lukášek, Pokorný, Prouza, Kukal.

Opočno: Dostál Bouz, Černík, Felcman, Franc, Kňourek, Mlateček, K. Petr, Rail, Slezák, Šitina, Škrabal, Vedral, L. Žid, L. Žid, Židík. Šverák, Zajíček.

V 10. kole Krajské hokejové ligy opočenští Baroni přivítají v neděli od 17 hodin Nové Město nad Metují, Semechničtí se představí od 18 hodin ve Dvoře Králové nad Labem.

OHLASY:

Vrátný: „Zřejmě jsme byli přemotivovaní“

Miloslav Vrátný, trenér TJ Sokol Semechnice: „Opočno bylo od začátku do konce utkání lepší. Výsledek odpovídá průběhu zápasu. Derby nám od začátku nesedlo. Hráči bojovali, ale bohužel zápasy Semechnice Opočno takhle končívají. Zřejmě jsme byli moc přemotivovaní, hra byla nervózní. Minulý zápas v Nové Pace jsme hráli dobře, dnešní výkon se s tím nedá vůbec srovnat. Velký vliv na vývoj utkání mělo i to, kdo dá první gól. To se povedlo Opočnu, které se pak uklidnilo a hrálo pěkný hokej. Soupeři vycházela kombinace i střelba, jeho vítězství je zcela zasloužené. Pro nás je prohra 4:8 ještě lichotivá.“

Luštinec: „Konečně jsme se rozstříleli“

Tomáš Luštinec, trenér HC Baroni Opočno: „Vítězství v okresním derby je zasloužené. Po celé utkání jsme hráli dobře, i když v obraně jsme se trápili. Rozehrávka nám zatím moc nejde. Konečně jsme se však rozstříleli, hlavně díky třetí lajně. Jsem rád, že se na led vrátil Láďa Černík, který je silný na puku a bylo to znát. Vedralův hattrick? Bylo to hlavně velkou zásluhou Černíka, který vyhrál vhazování a Vedral to krásně trefoval. První vítězství nás určitě nakopne. Doufám, že do sestavy proti Novému Městu nad Metují se vráti Jedlička a v plné sestavě se popereme o tři body. V neděli to u nás Nové Město bude mít těžké.“ (dr)

18.11.2011 VSTUP DO DISKUSE

Policie i nadále pátrá po totožnosti mrtvého muže, jehož tělo bylo nalezeno  v pátek odpoledne v centru Jičína v jedné z podzemních vodních nádrží.
3

Stalo se o víkendu: Vražda v parku? Kriminalisté pátrají po totožnosti muže

Petr Cvikýř dorazil do božanovského okrsku jen pár chvil  před vypršením volebního času. Vhodil svůj hlas do volební urny  pak hned došlo n sčítání hlasů.
3

Svůj hlas vložil do obálky jen pár vteřin před uzavřením volební místnosti

„Potřebujeme srdíčkáře," říká Havlíček. Ale kde je sehnat?

Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Není čas změnit předsezonní plány? Fotbalový Hradec je v průměru druhé ligy, o útoku na návrat mezi českou elitu nejde mluvit.

Vyhrálo ANO. Máme celkem jedenáct poslanců

Královéhradecko, Rychnovsko - ANO první ve všech okresech. V Královéhradeckém kraji drtivě zvítězilo hnutí ANO. Na úkor jeho nových poslanců i nováčků z České pirátské strany a SPD tratila v kraji ČSSD, TOP 09 i komunisté. Voliči v našem regionu opět patří svou volební účastí k nejaktivnějším v zemi.