V Krajské hokejové lize Opočno na vlastním ledě potrápilo dosud suverénní Jaroměř, která po těsném vítězství v samotném závěru 4:2 nadále drží neporazitelnost a první příčku. V Krajské soutěži Čestice nestačily na Choceň. Semechnice měly v tomto kole volno.

HC Opočno - HC Jaroměř 2:4 (1:0, 0:1, 1:3).
Branky a asistence: Židík (Felcman), Černík (Židík) – Novovotný (Hamáček), Krause (Křepinský), Křepinský (Krause), Rudolfský. Rozhodčí: Padevět – Srna, Schanil. Vyloučení: 8:9, navíc domácí Bouz 10 OT. Využití: 1:2. Diváci: 350. Sestava Opočna: Biegl – Felcman, M. Šverák – Petr, Bouz – Hrnčíř, L. Žid – Rail, Černík, Židík – Přibyl, Franc, Slezák – Jedlička, Čtvrtečka, Jarkovský – K. Žid, Škrabal, Lukášek.

KRAJSKÁ LIGA

Po dvou rychlých vyloučení Jiráska a Ježíka se měl Ježek v brance co ohánět. Naštěstí pro Jaroměř se o dvojnásobnou přesilovku domácí svým faulem brzy připravili. V 6. minutě lízla Synkova střela tyč Bieglovy branky. Nedorozumění brankáře Ježka s obranou při hře za brankou v 8. min. znamenalo pro Opočno vedení 1:0. V 17. minutě, když hráli hosté ve třech proti čtyřem, dostal se po úniku do střelecké pozice Hamáček, ale Biegl byl na svém místě. Ve 32. minutě měl na hokejce vyrovnání Hamáček, z protiútoku domácí minuli odkrytou branku soupeře. Ve 36. minutě Jaroměř při přesilové hře vyrovnala, když střelu Hamáčka ze vzduchu dorazil Novotný – 1:1. Ještě v téže minutě ujel obraně Židík, ale Ježek se opět vyznamenal. Gólman Jaroměře svoje mužstvo podržel i při vyloučení Synka v závěru třetiny. V 45. minutě dostal Bouz za zákrok na Hamáčka 2+10 minut. Postupně však na trestnou lavici usedli hostující Kotrč a Koblížek. Při hře čtyři na tři se domácí opět ujali vedení, když se zblízka nad rameno bezmocného Ježka trefil Černík – 2:1. Jaroměř měnila skóre rovněž v přesilovce – a to v 50. min. zásluhou Krauseho – 2:2. Hosté vyvinuli tlak, ale Biegl čaroval. Za zákrok lapačkou proti Novotnému sklidil potlesk na otevřené scéně a při teči Hamáčka měl i štěstí. Přesto v čase 58:36 kapituloval. Krause připravil šanci Křepinskému a ten se nemýlil – 2:3. V čase 59:10 si Jaroměř vzala oddechový čas a domácí odvolali brankáře. Čtvrtá branka padla do prázdné branky.

Daniel Trubač, trenér Opočna:
„S výkonem proti kvalitnímu soupeři jsem spokojen. Kluci odehráli výborné utkání. Škoda, že jsme podobně jako proti Náchodu ztratili body v samotném závěru.“

KRAJSKÁ SOUTĚŽ

Sokol HC Čestice – HC Choceň 2:7 (0:2, 0:3, 2:2). Branky: Marha, Javůrek – Černý 2, Smutek, Švec, Růžička, Martínek, Ropek. Rozhodčí: Horák – Pechánek, David. Vyloučení: 2:5. V oslabení: 0:1. Diváci: 170. Sestava Čestic: Beránek – J. Sajdl, Šimerda, Burýšek, Javůrek - Dvořák, Jančárek, Kupka, Mňuk, Zdanovec, Pátek, J. Hvězda, Dočkal, Jiruška, Marha.

Již ve 2. minutě se dostali hosté do přečíslení, ale jejich pokus skončil na břevně Beránkovy branky. Mírná převaha domácích však korunována brankou nebyla. Ve velkých šancích se postupně ocitli Dvořák, Zdanovec a Kupka, ale chyběl jim důraz při zakončení. Trest za tyto neproměněné šance přišel v 18. minutě, kdy nahozený puk před branku domácích zasunul Smutek – 0:1. Ve 20. min., po úplně stejné situaci, skóroval Černý – 0:2. Tragicky odehrané druhé dějství ze strany domácích udalo směr vývoji zápasu. Hosté byli na ledě pány a svou převahu zúročili třemi góly. Ve třetím dějství domácí přidali a hra se vyrovnala. Branku dali však opět hosté. Ve 43. minutě protlačil do branky puk hostující Martínek 0:6. Domácí se dočkali také, když v 50. minutě prostřelil hostujícího brankáře Marha 1:6. Dále hráli domácí přesilovou hru tak špatně, že v 52. minutě inkasovali z hole Ropka 1:7. Poslední branka zápasu padla v 59. minutě, kdy se střelou v pádu prosadil domácí Javůrek 2:7.