Hokejisté Opočna v 8. kole Krajské ligy dorazili pod Hankův dům a budili v domácích značný respekt. Baroni totiž v letošní sezoně z cizího ledu ještě ani jednou neodjížděli s prázdnou. Strašákem byla pro domácí hlavně bilance posledních tří venkovních zápasů, v nichž Opočno vyplenilo stadiony v Novém Městě nad Metují, Nové Pace i Novém Bydžově. Tentokrát však hosté na favorita nestačili a odjeli s nepořízenou.

HC Dvůr Králové – HC Opočno 5:2 (1:0, 1:1, 3:1).
Branky a asistence: 7. Hamerský (Všetečka), 24. Svoboda (Mišinec), 46. Döme (Hamerský), 49. Vítek (Dušička), 60. Dufek (Mašek) – 36. Felcman (Čtvrtečka, Černík), 53. Čtvrtečka (Slezák). Rozhodčí: Třasák – Bednář, Runštuk. Vyloučení: 6:8, navíc Petr, Felcman (oba Opočno) 10 min. OT. Využití: 2:2. Diváci: 200. Sestava Opočna: Biegl – Bouz, K. Petr, Šverák, Tláskal, Čtvrtečka, V. Černík – Felcman, Slezák, L. Žid – Rail, Škrabal, K. Žid – J. Lukášek, Kňourek, Přibyl.

Opočno se představilo ve Dvoře Králové se značně oslabeným kádrem, k dispozici bylo jen 14 hráčů. Domácí měli od 1. minuty převahu, ale jejich šance zlikvidoval výborný gólman Biegl. Hosté si nevytvořili větší šanci, a tak konec první třetiny a stav 1:0 byl pro ně vysvobozením. Bohužel, hned v úvodní minutě druhé třetiny Opočno inkasovalo branku na 2:0. Následovala série vyloučení a drtivý tlak domácích. Baroni však hru v oslabení přečkali bez úhony a od 30. minuty se hra postupně vyrovnala. Felcman při přesilové hře snížil na 2:1, ale stejný hráč neudržel po svém faulu nervy na uzdě a byl předčasně poslán pod sprchy. Po zraněném Tláskalovi tak skončil další obránce. O přestávce hosté museli provést další změny v sestavě. Domácí při přesilovce zvýšili na 3:1 a vzápětí odskočili na rozdíl tří branek. Utkání bylo prakticky rozhodnuto. Konec zápasu se odehrával v režii domácích hokejistů a konečný výsledek 5:2 hovoří za vše.

Daniel Trubač, trenér HC Opočno: „Neodehráli jsme špatný zápas, ale Dvůr Králové byl po většinu utkání lepším mužstvem a zaslouženě vyhrál. Potěšilo mě, že i hráči, kteří do středečního utkání seděli na lavičce jako náhradníci, ukázali, že hokej hrát umějí a že s nimi můžeme počítat. K našim vyloučením a výkonu rozhodčích se vyjadřovat nechci. Hráči si však musí uvědomit, že podrážděnost kvůli sporným výrokům rozhodčích na led nepatří a muži v pruhovaném své rozhodnutí nezmění.“