Opočenští hokejisté se ve třináctém kole Krajské ligy představili na ledě Jaroměře. Ještě v úvodu závěrečného dějství vedli 3:1, ale pak je postihl neuvěřitelný kolaps – během 1 minuty a 11 vteřin čtyřikrát inkasovali a nadějně rozehraný zápas prohráli.

HC Jaroměř – HC Opočno 5:3 (0:1, 1:2, 4:0). Branky: Vejman 2, Novotný, Ježík, Dudadík – Slezák 2, Černík. Rozhodčí: Pahulák – Zeman, Janovský. Vyloučení: 7:7. Přesilovky: 2:0. Diváků: 250. Sestava Opočna: Biegl (Kopecký) – Felcman, M. Šverák – L. Žid, Petr – Herzán – Čtvrtečka, Černík, Židík – Jedlička, Franc. Slezák – Přibyl, Škrabal, Rail – Kňourek, K. Žid, Lukášek.

V úvodní minutě zápasu promarnil velkou šanci domácí Krause, který se místo nahrávky na volného Novotného snažil na Biegla vyzrát sám. Ovšem ani opočenští Baroni se nenechali zahanbit, a tak musel i Ježek řešit několik ošemetných střel. V 11. min. pronikl Slezák přes Ježíka a pohodlně po naznačení střely zastrčil kotouč mezi betony gólmana do sítě – 0:1.

Deset vteřin po zahájení druhého dějství Opočenští svůj náskok díky Černíkovi zvýšili na 0:2. Hosté dokázali svoji chytrou hrou a důrazným pohybem na ledě vytěžit z minima maximum. Ve 26. minutě potrestal chybu Ježíka ve středním pásmu třetím gólem Slezák. Prolomit neprůstřelnost Biegla se povedlo až v polovině zápasu Novotnému, který v přesilovce tečoval střelu Dostála – 1:3. Další přesilovka domácího týmu už tak úspěšná nebyla – Růtovu střelu Biegl chytil a Krause zazvonil o tyč. Ve 38. minutě naopak v domácím oslabení zakročil Novotný a z dalšího útoku trefil Pekárek do masky brankáře Biegla.

Lépe mířil ve 42. minutě Vejman, který dostal soupeře na gólový kontakt – 2:3. První pětka Jaroměře zůstala na ledě, vynutila si faul soupeře a ten potrestal po pár vteřinách Ježík vyrovnáním na 3:3. Jaroměř byla při střelecké chuti: Vejman dokráčel až do brankoviště a blafákem dal čtvrtý gól, pátý vzápětí přidal Dudadík. Domácí tak vstřelili čtyři góly za 71 vteřin!!! Jaroměř pak dovedla utkání do vítězného konce. Opočno po chvilkovém kolapsu ztratilo dobře rozehraný duel.

Daniel Trubač, trenér HC Opočno: „Jaroměři jsme byli vyrovnaným soupeřem, ale kolaps na začátku třetí třetiny nás o body připravil. To co se stalo během pár vteřin by se nemělo stávat ani žáčkům, natož pak zkušeným hráčům, kteří v té době na ledě byli.“ (mr, dr)