Nyní je vedení klubu i trenéři napříč všemi kategoriemi ve fázi, kdy se snaží zmapovat situaci.

Jasné je vlastně jen jedno. „Stadion je zavřený, trénovat rozhodně nemůžeme. Zatím se bude čekat, co bude dál,“ řekl Tomáš Martinec, jeden ze dvou hlavních trenérů prvního mužstva.

Právě pozice koučů je krajně nejistá. Martinec je vedle působení u áčka také šéftrenérem mládeže, proto jde především o to, zda bude pokračovat Vladimír Růžička.

Jeho působení v Mountfieldu je velmi rozporuplné. Přišel na podzim jako muž velkého jména, který měl splnit titulové sny šéfa klubu Miroslava Schöna. Okamžitě se obsadil do hlavní role, byť měl být na stejné úrovni s Martincem.

V Lize mistrů Hradec uhrál finále (to je echt úspěch). V tu chvíli také naznačil Schön, že je přesvědčen o tom, že Růžička bude pokračovat na východě Čech také v následujícím roce.

Jenže na domácí scéně strádal. Hradec nakonec postoupil jen do předkola a podle zákulisních informací měl Růžička za úkol vyřadit Karlovy Vary - jinak by byl odejit. Koronavir nedovolil sérii odehrát, proto je nyní situace krajně nejistá.

Stejně jako v případě hráčského kádru. „Budou se řešit smlouvy, některým klukům konči k poslednímu dubnu,“ řekl Martinec.

Ač se nehraje, Mountfield čekají velmi hektické měsíce. A to nejen kvůli viru, který ochromil svět.