V boji o postup do finále se Mountfield utká s Djurgaardenem. První duel se odehraje ve Stockholmu 7. ledna, odveta bude na východě Čech o týden později.

Zápas na ledě švýcarského celku, za který hraje český útočník Jan Kovář, Hradec rozhodl třemi góly ve druhé třetině. Pod vítězství se výborným výkonem podepsal i brankář Marek Mazanec.

„Hodně si toho vážíme jako tým. Jsem na kluky hrdý,“ řekl pro klubový web kapitán Radek Smoleňák, další ze strůjců historického postupu. „Zug mi přišel jako nejtěžší soupeř, kterého jsme zatím v Lize mistrů dostali,“ pokračoval Smoleňák, jenž vstřelil v 28. minutě důležitý druhý gól a přidal asistenci u čtvrté trefy Matěje Chalupy v závěru při hře domácích bez brankáře. Krátce před Smoleňákovou trefou dostal Východočechy do vedení Petr Koukal, na 3:0 zvýšil v poslední minutě druhé třetiny Petr Zámorský. „Bylo důležité, že jsme přežili začátky utkání, mají je fantastické, ale nás podržel Mazi (Marek Mazanec),“ řekl.

Hradec měl i ve Švýcarsku podporu svých fanoušků. „Vážíme si toho, že za námi jeli takovou dálku. Fanoušky to stojí čas, volno v práci a peníze. Jediné, čím se jim můžeme odvděčit je výhra a jsme rádi, že jsme jim udělali radost,“ dodal Smoleňák.

Čtvrtfinále play off hokejové Ligy mistrů: Mountfield HK - EV Zug.
Hradec vyhrál v Zugu a je v semifinále Ligy mistrů