HOKEJ: Hattrick Čtvrtečky nestačil

Náchod - Opočenští hokejisté prohráli v Náchodě, dnes přivítají Nový Bydžov.

28.1.2011

Ilustrační foto.Foto: Jan Ježdík

Předposlední zápas ve skupině B Krajské ligy sehráli hokejisté Opočna na náchodském ledě. V utkání bohatém na branky se z vítězství radovali domácí.

HC Náchod – HC Opočno 9:4 (2:1, 2:1, 5:2). Branky: Komárek 2, Verner 2, Šotola, Vondřejc, Pišta, Drašnar, Škoda - Čtvrtečka 3, Jedlička. Rozhodčí: Veinfurter – Veselý, J. Řezníček. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváků: 80. Sestava Opočna: Kopecký (Blasko) – M. Šverák, Felcman, D. Šverák, Vedral, Serbousek, Tláskal – Židík, V. Černík, Čtvrtečka – Slezák, Franc, Jedlička – Škrabal, K. Žid, Rail – Přibyl.

Náchodští začali ve svižném tempu, již v 1. min. dvakrát Šotola prozkoušel pozornost brankáře hostí. Na první branku se v Náchodě čekalo do 13. minuty. Nejprve hostující Žid udělal výpad před domácí branku a trefil levou tyč. Vzápětí se ale na druhé straně prosadil Verner, když využil nahrávek Hudečka a Vondřejce – 1:0. V polovině 16. minuty se po úniku neprosadil Hudeček. V úvodu 17. minuty Šotola zvýšil na 2:0. Do kontaktu dostal hosty v závěru třetiny Čtvrtečka – 2:1.

Stejně jako v úvodní části padly i ve druhé třetině tři branky, ve střeleckých pokusech byli tentokrát domácí výrazně aktivnější. V polovině 28. min. Komárek zvýšil na 3:1, když mu ideálně přihrál do palebné pozice jeho kolega z obrany Chudý. Ve 34. min. Vondřejc elegantně zadovkou upravil na 4:1. Do hry vrátil Opočno Jedlička, který o dvě minuty později využil přesilovku a snížil na 4:2.

Ve třetí části se v domácí obraně objevil Pavlík a Šotola se přesunul do útoku. Hosté se ani nerozkoukali a ve 27. sekundě Komárek ranou švihem po ledě zvýšil na 5:1. Ve 47. minutě byl vyloučen Felcman, jeho pobyt na trestné lavici předčasně ukončil Verner – 6:2. Sedmou branku přidal o chvíli později Pišta. V 53. min. ujel opočenský Čtvrtečka a v oslabení snížil na 7:3. Domácím to však vítr z plachet nevzalo, o chvíli později využil přesilovku Drašnar – 8:3. V čase 56:55 bylo za hození hole brankářem Kopeckým při Škodově úniku nařízeno trestné střílení, které sám Škoda nekompromisně proměnil – 9:3. Konečnou podobu výsledku dal v 58. min. hostující Čtvrtečka, který tak zkompletoval svůj hattrick – 9:4. V samém závěru zápasu fauloval domácí Novák unikajícího Jedličku a bylo znovu nařízeno trestné střílení, jenže tentokrát faulovaný hráč na pozorného Navrátila nevyzrál.

Daniel Trubač, trenér HC Opočno: „Jednalo se o odevzdané utkání s podvědomím našich hráčů, že se vlastně o nic nehraje. Tímto způsobem nesmíme přístoupit k poslednímu zápasu skupiny B s Novým Bydžovem. Domácím fanouškům bychom měli kvalitním výkonem projevit poděkování za jejich dosavadní přízeň a podporu.“

Opočenstí Baroni zakončí účinkování ve skupině B na domácím ledě dnešním dohrávaným zápasem 7. kola s Novým Bydžovem. Začátek utkání je v 18.30 hodin.

(dr, mr)

28.1.2011 VSTUP DO DISKUSE

Adolf Klepš

Hlasovat lze i pro zesnulého náčelníka krkonošské horské služby

Křovičtí hasiči zvou na zabíjačkové pochoutky

Opočno vzdorovalo Náchodu polovinu utkání

Opočno - Páté kolo Krajské hokejové ligy nabídlo souboj týmů ze suterénu tabulky, ve kterém poslední Opočno hostilo předposlední Náchod. Z výhry se radovali hosté, domácí Baroni stále čekají na první bodový zisk.