První minuty zápasu 3. kola patřily dvojčatům Klímovým, kteří dvakrát překonali brankáře Hufa. Nejprve Kelly, v čase kdy ještě neuběhla ani úvodní minuta, v samostatném nájezdu parádně poslal gólmana do role diváka. Přihrávku mu poslal Jakub Sklenář.

Poté se prosadil i Kevin, kterého po vhazování našel nahrávkou francouzský útočník Jordann Perret.

Rychle nabrané vedení ovšem Mountfield udržel jen chvíli, než David Nosek bystře tečoval Honejskovu ránu od modré a jinak pozorný brankář Marek Mazanec poprvé kapituloval.

Po gólovém uragánu oba týmy zpozorněly v defenzivě a do konce zápasu padlo po jedné brance na každé straně. První opět udeřili Hradečtí, když se hbitě mezi obránci protáhl Lukáš Cingel a prostřelil Hufa.

Zlín vykřesal naději před druhou přestávkou, kdy v rohu branky za Mazancem skončila tvrdá dělovka Daniela Gazdy.

Ve třetí třetině už Východočeši aktivní hrou domácí k vyrovnaní nepustili.

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA: FC Hradec Králové - FC Slavoj Vyšehrad.
Z gólmana Votroci udělali hvězdu

Zlín - Hradec Králové 2:3

Fakta - branky a nahrávky: 6. Nosek (Honejsek), 39. Gazda (Honejsek) – 1. Kelly Klíma (J. Sklenář), 5. Kevin Klíma (Perret), 24. Cingel. Rozhodčí: Šír, Sýkora – Špůr, Ondráček. Vyloučení: 4:2, navíc Kubiš (Zlín) 10 min. Bez využití. Diváci: 499. Třetiny: 1:2, 1:1, 0:0.
PSG Berani Zlín: Huf – Řezníček, Gazda, Suhrada, Nosek, Hamrlík, Ferenc, Dluhoš – Herman, Fořt, J. Ondráček – Okál, Honejsek, Šlahař – Köhler, Fryšara, Karafiát – Kubiš, P. Sedláček, Sebera.
Mountfield Hradec Králové: Mazanec – Nedomlel, Zámorský, Hronek, Blain, Šalda, F. Pavlík, R. Pilař – Orsava, Cingel, Smoleňák – J. Sklenář, V. Růžička, Kelly Klíma – Perret, Kevin Klíma, Lev – R. Pavlík, Koukal, Jergl.