Fanoušci pískali, byli znechucení z výkonu. Hradec Králové prohrál ve 47. kole hokejové extraligy se zachraňujícím se Litvínovem 4:5 po nájezdech. Příznivci to brali jako zradu.

Úvod utkání byl přitom pro Hradec famózní. Už v 5. minutě to bylo 2:0 pro domácí. Nejprve se prosadil střelou nad lapačku centr prvního útoku Cingel, poté Jergl tečoval střelu švédského obránce Eklunda.

Verva byla dole a na úplné dno ji mohl srazit mistr světa Koukal. Jel sám na bránu, ale ránu namířil jen do horní tyče. Pro hosty to byla vzpruha, prakticky za chvíli snížili. Od té chvíle se zvedli, po domácích chybách měli možnosti, jenže neskórovali. Naopak na druhé straně se prosadil Klíma, jenž zakončil pěknou kombinaci.

Jenže ani to nepomohlo. Hradec byl marný, stejně jako v minulých utkáních. Z tribun - a to fakt není zvykem - se ozýval pískot.

Hosté se dostali na dostřel. Nesrazilo je ani dvougólové vedení Hradce, ve 45. minutě vyrovnali na 4:4. Dvakrát se v zápase trefil útočník Jarůšek, který odcházel z Hradce jako nepotřebný.

Jeho příspěvek pomohl Vervě k jistému bodu, zápas šel totiž po remíze do prodloužení. V něm hosty několikrát zastavil gólman Mazanec, ale ani on nestopl nespokojenost fanoušků.

Do nájezdů poslali hradečtí trenéři dvojku Lukeše, nepomohlo to. Překonal ho i bratr, zkušený útočník Litvínova. Verva nájezdy ovládla - pískot se znovu rozjel.

Hradec Králové - Litvínov 4:5 po sam. náj.

Fakta - branky a asistence: 3. Cingel (Miškář), 5. Jergl (Eklund, Cingel), 17. Klíma (Jergl), 41. Perret (Klíma, Jergl) – 9. Jarůšek (Helt, M. Hanzl), 40. Pospíšil (F. Lukeš, Moravčík), 43. Mahbod (M. Hanzl, Ščotka), 45. Jarůšek (Mahbod), rozh. sam. náj. V. Hübl. Rozhodčí: Obadal, Stano – Lučan, Špůr. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 5006. Třetiny: 3:1, 0:1, 1:2 - 0:0 (0:3).
Mountfield HK: Mazanec (nájezdy Lukeš) – Nedomlel, Eklund, Cibulskis, Šidlík, F. Pavlík, Šalda, Čáp – Smoleňák, Cingel, M. Chalupa – Orsava, Lev, Žejdl – Jergl, Klíma, Perret – R. Pavlík, Koukal, Miškář.
HC VERVA Litvínov: Janus – J. Říha, Moravčík, Štich, Ščotka, Kudla, Baránek, L. Doudera – Mahbod, M. Hanzl, Jarůšek – Jánský, V. Hübl, F. Lukeš – Pospíšil, Gerhát, Válek – Helt, Jurčík, Trávníček.