Nakonec Hradečtí přesto zvítězili 3:2 po samostatných nájezdech. V nich jim vychytal výhru Štěpán Lukeš, který po prodloužení vystřídal v brance jedničku Marka Mazance.

Souboj to byl klasicky zajímavý. Domácí vedli. Po chybě Matěje Chalupy, bývalého hráče Plzně, překonal Mazance Jakub Pour.

Další exškodovák v hradeckých službách Jakub Lev se však postaral o vyrovnání, které ještě do konce druhé části vylepšil bombou Filip Pavlík. První gól Mountfieldu padl v přesilovce, druhý přesně na jejím konci. Početní výhody v pátek Východočechům vycházely.

V přesilovce ale skórovali i domácí, jedenáct minut před koncem se trefil Vojtěch Němec. Hradci se nakonec podařilo ubránit jeho spoluhráče Milana Gulaše. Král produktivity se bodově ani jednou neprosadil. I díky tomu Mountfield oslavil vítězství a dva body.

Utkání 13. kola hokejové extraligy: HC Vítkovice Ridera - Mountfield Hradec Králové, 25. října 2019 v Ostravě. Na snímku Rudolf Červený.
V Hradci vyhraju extraligu, plánoval. Červený jde pryč

Plzeň - Hradec Králové 2:3 po sam. náj.

Fakta – branky a nahrávky: 9. Pour, 49. V. Němec (Mertl, Kantner) – 32. Lev (Žejdl, Eklund), 39. F. Pavlík (Cibulskis, Koukal), rozhodující samostatný nájezd Smoleňák. Rozhodčí: Micka, Pešina – Malý, Pešek. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. Diváci: 6089. Třetiny: 1:0, 0:2, 1:0 – 0:0.
HC Škoda Plzeň: D. Frodl – Čerešňák, Budík, D. Jiříček, Jánošík, L. Kaňák, Jank, Pulpán – Gulaš, Kracík, P. Zdráhal – Rob, Mertl, V. Němec – Pour, Kodýtek, Kantner – Vracovský, Kolda, M. Heřman. Trenér: Čihák.
Mountfield Hradec Králové: Mazanec – Nedomlel, Eklund, Cibulskis, Šidlík, F. Pavlík, Šalda, Čáp – Smoleňák, Cingel, M. Chalupa – Kevin Klíma, Lev, R. Pavlík – Žejdl, Koukal, Dragoun – Poppel, Morong, Gaspar. Trenéři: V. Růžička a T. Martinec.