Rozhodnuto bylo už po čtvrthodině hry, kdy domácí měli na kontě již tři branky. První třetina však mohla pro Mountfield dopadnout ještě hůře, vedle tria zásahů trefili Oceláři dvakrát tyč…

Tentokrát se tolik nedařilo brankáři Štěpánu Lukešovi, který při nemoci jedničky Marka Mazance dostal druhou šanci v řadě. Zatímco na Spartě byl skvělý, v Třinci mu zápas zhořkl. Nakonec inkasoval šestkrát z jedenatřiceti střel. Domácí Jakub Štěpánek měl cestu k čistému kontu značně jednodušší, Hradečtí pálili pouze sedmnáctkrát.

Duel ve Slezsku byl druhým v sérii těžkých venkovních výjezdů. V úterý přijde další díl, Mountfield se ukáže v aréně Komety Brno.

Naváže tam na Spartu, nebo na Třinec?

Třinec - Hradec Králové 6:0

Fakta - branky a nahrávky: 5. O. Kovařčík (M. Stránský, Kundrátek), 11. Wolski (Gernát), 15. Hrňa (Chmielewski, Marcinko), 37. Marcinko (M. Růžička, M. Stránský), 50. Chmielewski (Kundrátek), 60. Adamský (Galvinš). Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva – Bryška, Rožánek. Vyloučení: 2:7, navíc Perret (HK) 10 min. osobní trest. Využití: 1:0. Diváci: 4367. Třetiny: 3:0, 1:0, 2:0.
HC Oceláři Třinec: Štěpánek – Kundrátek, Gernát, D. Musil, Galvinš, M. Doudera, Zahradníček – M. Růžička, P. Vrána, Wolski – Chmielewski, Marcinko, M. Stránský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Hrehorčák – Dravecký, Š. Novotný, Adamský – Hrňa. Trenér: Varaďa.
Mountfield Hradec Králové: Š. Lukeš – Nedomlel, Eklund, Cibulskis, Šidlík, F. Pavlík, Šalda, Čáp – Smoleňák, Cingel, Žejdl – Orsava, Lev, Chalupa – Jergl, Klíma, Perret – Kubík, Koukal, R. Pavlík. Trenéři: V. Růžička st. a T. Martinec.