Přímý postup do čtvrtfinále play off se hokejistům Hradce Králové vzdaluje. Mountfield v úterý prohrál v dohrávce 46. kola extraligy v Brně 1:2 a na přemožitele, jenž okupuje magickou šestou příčku zajišťující účast ve vyřazovacích bojích, ztrácí už osm bodů. V tabulce je osmý a i když má zápas k dobru, zřejmě ho čeká nepříjemné předkolo.

„Šlo o hodně, bohužel se to nepovedlo. Musíme dál bojovat, sbírat body a doufat, že Kometa něco ztratí,“ řekl po duelu pro ČT zklamaný gólman Marek Mazanec, který se vrátil do branky po dvouzápasové pauze.

Ostrou řež začala lépe Kometa. Po dvanácti minutách napřáhl teprve šestnáctiletý Jakub Brabenec a trefil se hned ve svém prvním utkání v extralize. Před koncem první třetiny Východočeši srovnali krok, v početní výhodě dorazil puk do branky Lukáš Žejdl a také on slavil premiérový gól, v jeho případě v dresu Hradce.

Nakonec rozhodl začátek druhé třetiny, už po 15 vteřinách skóroval Tomáš Plekanec. Hosté se potom snažili o vyrovnání, ale Čiliaka z řady šancí nepřekonali. „Nespadla nám tam ani nějaká brambora,“ poukázal Mazanec. I proto Hradec vyhlíží předkolo.

Dramatickou bitvu přinesl první čtvrtfinálový duel mezi hronovskými Ochotníky (v bílém) a opočenskými Barony.
Favorit dal 14 gólů, dvakrát došlo až na nájezdy

Brno - Hradec Králové 2:1

Fakta - branky a asistence: 12. Brabenec (Rákos), 21. Plekanec (Zaťovič, Baranka) – 19. Žejdl (Lev). Rozhodčí: Šír, Kika – Pešek, Malý. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Divácí: 7049. Třetiny: 1:1, 1:0, 0:0.
HC Kometa Brno: Čiliak – Mlčák, O. Němec, Pyrochta, Bartejs, Gulaši, Svozil, Baranka – Zaťovič, Plekanec, Mueller – Š. Stránský, Rákos, Vincour – Brabenec, Střondala, L. Horký – Jenyš, Kusko, Kucsera.
Mountfield HK: Mazanec – Eklund, Nedomlel, Šidlík, Cibulskis, Šalda, F. Pavlík, Čáp – M. Chalupa, Cingel, Smoleňák – Perret, Lev, Orsava – Žejdl, Klíma, Jergl – Miškář, Koukal, R. Pavlík.

Extraliga - 47. kolo: Sparta Praha – Mladá Boleslav 6:2.