Klíčový byl pro konečný výsledek úvod prostřední části hry. V něm tým z Krkonoš odskočil soupeři ze stavu 1:0 do tříbrankového náskoku, přitom k tomu nepotřeboval ani jednu střelu na bránu. Nejprve totiž nahození Urbana těsně před gólmanem usměrnil do vlastní brány jeden z obránců a podobný moment přišel o 68 vteřin později, kdy na modré v přesilovce napřáhl Linhart a jeho střílená přihrávka se za záda brankáře Jekela odrazila od brusle stínícího spoluhráče.

HC Stadion Vrchlabí - SK Horácká Slavia Třebíč 4:2

Fakta – branky a asistence: 5. Hozák (Urban, Jirků), 23. Urban (Jirků, Mrňa), 25. Linhart (Nouza, M. Kratochvil), 45. Chalupa (Urban, Jirků) – 31. Bittner (Zukal, Šťovíček), 57. Nedvídek (Vodný, Stehlík). Rozhodčí: Čáp, Jaroš – Hnát, Horažďovský. Vyloučení: 8:6, navíc Hozák 10 minut OT. Využití: 3:2. Hráno bez diváků. Třetiny: 1:0, 2:1, 1:1.
HC Stadion Vrchlabí: Soukup – Linhart, Oliva, Kajínek, Niko, Jirků, Bučko, J. Moník – Chalupa, Heřman, Nouza – Machač, M. Kratochvil, Zeman – Hozák, Urban, Mrňa – Formánek, Pochobradský, F. Moník.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Zukal, Furch, L. Chalupa, Nedbal, Tejnor, Stehlík, Kowalczyk – Vodný, Nedvídek, Šťovíček – Krliš, Bittner, Psota – Ferda, Kořenek, Š. Kratochvil – Křehlík, Michálek, Hrubec.

Vrchlabští hokejisté se v mistrovském utkání představili naposledy 12. prosince. V domácím souboji s Litoměřicemi vyhráli hladce 5:2. Dnes je opět doma čeká třebíčská Slavia.
Kouč Baďouček: Odpočinout jsme si stihli, ale upřímně, radši bychom hráli zápasy

Do DD Elektromont arény přijel na úvod roku soupeř, který dosavadní prvoligové body sbíral převážně v domácím prostředí. Ve Vrchlabí však ukázal, že kvalitní výkony umí předvádět i mimo svůj stadion.

Nápor hostů v první třetině ukončilo vyloučení třebíčského Hrubce, které dokázal potrestat rychlým výpadem do útočné třetiny Hozák. Zbytek zahajovací periody patřil oběma brankářům, přičemž vrchlabský Soukup musel řešit ošemetné situace i při dvou přesilových hrách soupeře.

Velmi šťastný byl pro Baďoučkovi svěřence nástup do druhé dvacetiminutovky. V čase 22:56 nahazoval puk od mantinelu do blízkosti brankoviště bekhendem Urban, těsně před gólmanem Jekelem kotouč nadzvedl hostující bek a strážce svatyně neměl šanci zareagovat. Za dalších 21 vteřin šel za katr třebíčský Chalupa a domácí přesilovku po necelé půlminutě využili. Od modré střílel Linhart, a přestože jeho projektil na bránu nesměřoval, od brusle dalšího třebíčského beka se odrazil mezi betony bezmocného Jekela – 3:0.

Asistenci při této trefě si připsal vedle Nouzy i Matouš Kratochvil, který v utkání nastoupil proti svému dvojčeti Šimonovi. Oba jsou přitom odchovanci přerovského hokeje.

Vrchlabské tříbrankový náskok uklidnil a záhy mohli přidat další branky. Jekel ale ve třech případech čaroval, a když byl krátce po uplynutí poloviny zápasu vyloučen Pochobradský, využili slávisté početní výhodu po deseti vteřinách Bittnerem.

Jak se hosté soupeři na rozdíl dvou gólů přiblížili, tak i inkasovali čtvrtou branku – tedy v přesilovce. V době, kdy za nedovolené bránění pykal Furch, přistrčil puk v útočném pásmu Urban krásně Davidu Chalupovi a ten bleskovou ranou vrátil na vrchlabské hokejky klid – 4:1.

Domácí pak už celkem v pohodě směřovali za třemi body. Ve dvojnásobném oslabení si sice zkomplikovali situaci inkasováním další přesilovkové branky, ve finiši ale přežili i krátkou power-play soupeře a mohli tak slavit deváté vítězství sezony.

Basketbalistky Hradce Králové mají premiéru v novém roce za sebou. Trutnov na ni čeká.
Lvice hravě zvládly souboj v Ostravě, Lokomotivu v úterý čekají Žabiny

Stadion se v tabulce posunul na lichotivou čtvrtou příčku a už ve středu jej čeká další domácí duel, když od 16 hodin přivítá na vlastním ledě druhý Přerov.

Jiří Baďouček, trenér HC Stadion Vrchlabí: „V první řadě jsem hodně rád, že jsme v prvním utkání po tak dlouhé pauze získali tři body. Především v první třetině byl na nás herní výpadek hodně znát, výkon mužstva nebyl zdaleka optimální. Třebíč hrála velice dobře a nás v několika momentech výrazně podržel Kuba Soukup. O to cennější je, když vyhrajete zápas, ve kterém se vám ne úplně daří. Rozhodl začátek druhé třetiny, kdy jsme byli pod tlakem a hosté si tam vstřelili regulérní vlastní gól. Po chvíli jim tam po teči obránce padl i třetí. I to se stává. Jsem rád, že jsme byli střelecky úspěšnější. Nyní v úterý krátce potrénujeme a připravíme se na středeční duel s Přerovem, který budeme chtít také vyhrát.“