Ačkoliv horalé svého soka v listopadu přehráli hladce 6:0, v odvetě se před ním museli sklonit. Ani jednou totiž nedokázali překonat skvěle chytajícího brankáře Hamalčíka a vedle třech bodů se loučili i s výsadním postavením v soutěži. Po porážce 0:3 spadli až na čtvrtou příčku.

„První třetina byla z naší strany taková ospalejší, od druhé šlo o náš souboj s obranou domácích a výborně chytajícím brankářem. Bohužel jsme na něj za šedesát minut nenašli recept. To je příčina porážky,“ zhodnotil duel vrchlabský lodivod Václav Baďouček.

Slovan Ústí - Vrchlabí, Chance liga 2020/2021
Poprvé v sezoně na nule. Stadion padl v Ústí a opouští post lídra

Ústí nad Labem - Vrchlabí 3:0

Fakta - branky a nahrávky: 10. Severa (Trávníček, Vala), 53. Furch (D. Sklenář), 59. D. Sklenář (Vala). Rozhodčí: Valenta, Hucl – Tvrdík, Sedláček. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Hráno bez diváků. Třetiny: 1:0, 0:0, 2:0.
HC Slovan Ústí nad Labem: Hamalčík – Drtina, Š. Havránek, Brož, Vala, M. Voženílek, Mareš, Jasečko – Trávníček, Vrdlovec, Severa – Tůma, Matějček, O. Bláha – D. Sklenář, Protasenja, Furch – M. Bláha, Costa.
HC Stadion Vrchlabí: Soukup – Linhart, Oliva, Kajínek, Niko, Jirků, Vála, T. Jelínek – Heřman, Urban, Hozák – Machač, Rohlík, Matýs – Chalupa, Chrtek, Mrňa – F. Moník, Herčík, Formánek.

I. liga – 29. kolo: Ústí nad Labem – Vrchlabí 3:0, Benátky n. J. – Kladno 3:6, Havířov – Poruba 2:1 pp, Třebíč – Šumperk 5:1, Frýdek-Místek – Vsetín 3:2, Kadaň – Slavia Praha 1:2, Prostějov – Přerov 3:5, Sokolov – Kolín 4:1, Jihlava – Litoměřice 6:0.