Naposledy 5. prosince odešel HC RT TORAX Poruba 2011 z ledu bez bodového zisku. Tehdy prohrál v hale Třebíče 1:4. Od té doby sedm tříbodových vítězství,jedna porážka v prodloužení.

Konec úctyhodné sérii učinil až vrchlabský Stadion. Podobně rozjetá mašina si do Slezska zajela pro osmou výhru z posledních devíti zápasů a nutno dodat, že střet dvou soupeřů z úplného vršku tabulky přinesl výborný prvoligový hokej.

Hokejová extraliga: Mountfield HK - HC Energie Karlovy Vary.
Hradecký gólman Mazanec má první nulu, vymazal Vary

Základy pozdějšímu úspěchu položili hosté už v nástupu do utkání. Dva rychlé góly z hokejek Heřmana a Formánka soupeře řádně zaskočily a odpověď horalé v závěru první periody našli i na nešťastný moment z minuty sedmé, kdy si výstavního vlastence vstřelil Heřman.

„Úvod zápasu byl asi rozhodující. Ve druhé části jsme ubránili několik oslabení, hráli trpělivě a zodpovědně. V poslední třetině jsme pak výhru stvrdili dalšími dvěma góly. Chtěl bych ocenit parádní výkon celého mužstva,“ komentoval pohledný duel Jiří Malinský, asistent trenéra HC Stadion Vrchlabí.

Výraznou postavou zápasu byl hostující brankář Soukup, jenž hlavně za stavu 2:3 svůj tým několika zákroky podržel. Krásný gól pak v 54. minutě vstřelil obránce Niko, pojistku přidal v power-play znásobené vyloučením Mrkni do prázdné branky Nouza.

Vrchlabští hokejisté dokázali uspět ve šlágru 23. kola Chance ligy, když dobyli led Poruby.
Zase skvělý Soukup! Ze šlágru v Porubě veze Vrchlabí tři body

Závěr ledna Vrchlabským přinese další tři duely. V pondělí Východočeši hostí Frýdek-Místek (17.00), ve středu přivítají Sokolov (16.00) a v sobotu zajíždějí do Třebíče.

Poruba - Vrchlabí 2:5

Fakta - branky a nahrávky: 7. Raška, 25. Sikora (Endál, Žovinec) – 3. Heřman (Nouza, Niko), 4. Formánek (J. Moník), 20. Chalupa (Hozák, Soukup), 54. Niko (Urban), 59. Nouza (Heřman). Rozhodčí: Čech, Skopal – Polák, Otáhal. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Hráno bez diváků. Třetiny: 1:3, 1:0, 0:2.
HC Stadion Vrchlabí: Soukup – Linhart, Oliva, Kajínek, Niko, Jirků, Vála, Kynčl – Heřman, Pochobradský, Nouza – Machač, Chrtek, Chalupa – Hozák, Urban, Mrňa – Formánek, J. Moník, F. Moník.

HOKEJ - I. liga – 23. kolo: Poruba – Vrchlabí 2:5, Slavia Praha – Kladno 0:3, Havířov – Vsetín 2:3 pp, Litoměřice – Přerov 4:5 pp, Frýdek-Místek – Kadaň 2:5, Prostějov – Ústí nad Labem 2:1, Kolín – Benátky n. J. 5:4, Jihlava – Šumperk 5:0, Třebíč – Sokolov 4:2.