Krajská hokejová liga měla o nedělním podvečeru na programu další souboj ve skupině o 7. – 9. místo, v němž opočenští Baroni zdolali Náchod po samostatných nájezdech.

HC Opočno – HC Náchod 5:4 SN (1:2, 2:2, 1:0 – 0:0). Branky a asistence: Černík (Židík, Felcman), Čtvrtečka (Vedral, Židík), Felcman (Franc, Slezák), Felcman (Čtvrtečka, Černík), rozhodující nájezd Černík – Komárek (Škoda), Komárek (Jurča), Verner (Hudeček), Škoda. Rozhodčí: Padevět – Bednář, Runštuk. Vyloučení: 8:11. Využití: 1:0. Diváci: 180. Sestava Opočna: L. Kopecký – K. Petr, Tláskal, L. Žid, Vedral, Felcman – Židík, Čtvrtečka, V. Černík, Jedlička, Slezák, Franc, Škrabal, K. Žid, Rail, J. Lukášek, Přibyl, Kňourek, Bartoň.

Domácím se vydařil vstup do zápasu, když zcela volný Černík dorazil vyraženou ránu Felcmana – 1:0. V úvodu 2. min. fauloval Slezák, hosté při přesilovce vyrovnat nedokázali. To se však podařilo Komárkovi tři sekundy po návratu trestaného hráče – 1:1. V půli šesté minuty se náchodský špílmachr opřel do kotouče znovu a Náchod jeho zásluhou vedl 2:1. Tento stav hosté udrželi až do konce první třetiny.

Do té druhé nastoupili Baroni aktivněji. Souboj Židíka s Navrátilem vyzněl lépe pro náchodského gólmana. Ve 24. min. získal zdánlivě ztracený kotouč hostující Vondřejc, v akci pokračoval Hudeček, který našel najetého Vernera a ten upravil na 1:3. Po chvíli byl v samostatném úniku zahákován Škoda Vedralem a rozhodčí Padevět zkřížil ruce nad hlavou. Sám postižený následné trestné střílení proměnil – 1:4. Opočenští odpověděli po dvou minutách gólem Čtvrtečky – 2:4. Ve 35. min. po dalším zmatku v náchodské obraně snížil na jednobrankový rozdíl ve skóre Felcman – 3:4.

Ve třetí části domácí začali náporem, ale hostující brankář znovu prokázal své kvality. V čase 47:00 Drašnar vyhodil kotouč z obranného pásma a obdržel trest za zdržování. V početní výhodě Felcman srovnal na 4:4 a nasměroval utkání do prodloužení. Ani to rozhodnutí nakonec nepřineslo, a tak se o bonusový bod jezdily samostatné nájezdy. V nich nejprve neuspěl domácí Rail, Škoda znovu Kopeckého překonal. Pak Čtvrtečka ranou po ledě překonal Navrátila, Komárek nedal. Ve třetí sérii se neprosadil Vedral ani Hudeček. Pak Škoda do třetice Kopeckého nepřekonal a o bodu navíc rozhodl pro domácí Černík.

Daniel Trubač, trenér HC Opočno: „Musím hráče pochválit za předvedený výkon. Hráli jsme velmi dobře, aktivně a i přes nepříznivý stav se nám povedlo utkání otočit. Je škoda, že jsme nedokázali vyhrát už v základní hrací době, protože šance jsme na to určitě měli.“
Další utkání sehraje Opočno v neděli 23. ledna v Novém Bydžově (17).

(dr, mr)