V sedmém kole Krajské ligy zvítězili hokejisté Opočna na ledě posledního Nového Bydžova. V předehrávce 8. kola Krajské soutěže Semechnice přivítaly lídra ze Skutče, kterému podlehly až po samostatných nájezdech.

Krajská liga

Stadion Nový Bydžov – HC Opočno 2:5 (0:2, 1:1, 1:2). Branky: Komárek, Břetenář – Čtvrtečka 2, Přibyl, Slezák, Židík. Rozhodčí: Padevět – Votroubek, Novák. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 90. Sestava Opočna: Biegl – Felcman, Šverák, Petr, Bouz, Tláskal, Hrnčíř – Rail, Černík, Židík – Čtvrtečka, Franc, Slezák – Přibyl, Žid, Škrabal.

Od začátku utkání hosté hru kontrolovali a soupeře nepouštěli do vážnějších akcí. Po nenápadné střele Bouze otevřel skóre dorážkou Čtvrtečka – 0 :1. Bohužel po této brance se Baroni začali utápět v individuálních akcích. „Profesorský hokej“ ovoce nepřinesl, a tak byla vysvobozením krásná střela Přibyla – 0:2. Po důrazném pohovoru v kabině mezi první a druhou třetinou hráči přidali a výsledkem byl třetí gól v brance domácích, když se trefil Slezák po přihrávce Čtvrtečky. Po této brance však hosté opět nepochopitelně přestali hrát, byli často vylučovaní a výsledkem byl tlak domácích.

Naštěstí se Bydžovští trefili pouze jednou a do šaten se odcházelo za stavu 1:3. Po mírných korekcích v sestavě hosté nastupovali do třetí třetiny s cílem uhájit vedení a získat tři body. Ve 46. minutě Opočno inkasovalo, a zdálo se, že domácí vývoj utkání ještě zkomplikují. Naštěstí opočenští hráči opět začali bojovat a výsledkem byly další dvě branky v síti domácích, o které se postarali Čtvrtečka a Židík. Poté Baroni již domácím nic nedovolili a odvezli si tři cenné body.

Daniel Trubač, trenér HC Opočno: „K utkání jsme zpočátku přistoupili zodpovědně, ale to se postupem času vytratilo. Doufám, že pro některé hráče bude toto utkání ponaučením. Věřím, že již v neděli proti poslednímu vítězi z Třebechovic podají mnohem lepší výkon. Samozřejmě jsem velice rád za tři body.“

Krajská soutěž

TJ Sokol Semechnice – HC Skuteč 4:5 po sam. nájezdech (2:2, 0:2, 2:0 – 0:0, 0:1). Branky: Hejzlar, Janský, Gois, Číšecký - Čejgl 2, Netolický, Hladík. Rozhodčí: Veinfurter – Karous, Rada. Vyloučení: 8:13, navíc Frýda (Semechnice) 10 min. OT. Využití: 3:1. Diváci: 150. Sestava Semechnic: Chalupný – Effenberk, Janský, Novotný, Číšecký, Chudý, Pavlík – Brandejs, Gois, Rejchrt – Ryšavý, Frýda, Hejzlar – Schejbal, Zošiak, Kopecký – Červíček, Ehl.

Úvodní branka zápasu padla již ve 26. vteřině, jejím autorem byl hostující Netolický. Druhou branku přidal při přesilové hře ve 12. minutě skutečský Čejgl. Další velkou příležitost měli hosté v 15. minutě, kdy se puk zastavil na brankové čáře, ale domácí obránci ho uklidili pod výstroj brankáře Chalupného. Semechnický tým přidal na důrazu a v 19. minutě při přesilové hře snížil na 1:2 brankou Hejzlara po přihrávce Frýdy. Ještě ve stejné minutě domácí vyrovnali, když po přihrávce Brandejse od modré neomylně zavěsil obránce Janský.

Mužstvo Semechnic si vybralo svoji slabou chvilku ve 29. minutě, kdy v rozmezí 13 vteřin dvakrát inkasovalo. Nejdříve z hole Hladíka, posléze Čejgla.
Kontaktní třetí gól se podařilo vstřelit při přesilové hře ve 46. minutě Goisovi. Vyrovnávací branka zápasu padla o dvě minuty později, opět při přesilovce, jejím autorem byl Číšecký. Jelikož ani v pětiminutovém prodloužení se žádnému mužstvu nepodařilo skórovat, došlo k samostatným nájezdům. Při nich se štěstí přiklonilo na stranu skutečských hokejistů, kteří získali bonusový druhý bod.

1. Skuteč 5 4 1 0 0 22: 11 14
2. Č. Třebová 4 3 0 0 1 22:15 9
3. Lanškroun 3 2 0 0 1 15:9 6
4. Polička 3 1 0 1 1 15:16 4
5. Choceň B 4 1 0 0 3 16:18 3
6. Semechnice 4 0 1 1 2 17:24 3
7. Čestice 3 0 0 0 3 5:19 0

Příští program – neděle: Choceň B – Semechnice, Lanškroun – Česká Třebová, Polička – Čestice.