Opočno – Nová Paka 0:6

Hrál se rychlý, oboustranně otevřený ofenzivní, hokej. Velký počet střeleckých pokusů na obou stranách přesvědčivě likvidovali oba gólmani. Skóre se v úvodní třetině měnilo jen jednou. V 15. minutě se z vedoucí branky radovali hosté po útoku první řady. Kovářovu přihrávku dopravil do sítě prudkou ranou po ledě s chutí hrající Jakubec. Zakrátko se Baronům naskytla velká příležitost ke srovnání stavu, když hráli 41 vteřin dvojnásobnou přesilovku pat na tři, ale novopacká obrana je do vážnější šance nepustila. Třetinu Baroni sice na střely vyhráli 16:15, ale na branky vedl soupeř.

Klíčové momenty

Začátek druhé třetiny byl pro další vývoj utkání klíčový. Hosté během jejich úvodních pěti minut utekli Baronům na tříbrankový rozdíl. Ve 24. minutě po levé straně unikl do útočného pásma Vaníček. U hrazení si poradil s bránícím hráčem a po uvolnění našel před opočenskou brankou najíždějícího L. Musilu, který propasíroval kotouč za Krulichova záda. Hned v následující minutě střela Š. Dresslera přes obránce překvapila jinak dobře chytajícího domácího brankaře. Domácí hokejisté se snažili, bojovali, ale absence potřebného štěstí v zakončení jim bránila k dosažení kontaktní branky. A tak necelé dvě minuty před koncem druhé třetiny zakombinovala v třetině Opočna druhá řada hostí a bylo to 0:4! Kotouč putoval rychle od Lepky přes Davida Musila na Šebka, který bez přípravy pálil přesně. Krulich neměl možnost brance zabránit (střelecká bilance druhé části: 9:12).

Zakletá branka

Do závěrečné třetiny nastoupili domácí s viditelnou snahou o zkorigování nepříznivého stavu, ale novopacká svatyně pro ně byla jako zakletá. Po vynucené chybě se domácí řítili na brankáře J. Dresslera, ale tomu pomohla tyč s břevnem k uhájení čistého konta. Při přemíře bojovnosti s úsilím o změnu nelichotivého stavu se domácí hráči s přibývajícím časem dopouštěli přestupků, za které byli trestáni. V koncovce produktivní hosté přidali branku do prázdné klece v 56. minutě. Po závaru v útočném pásmu poslal kotouč Šebek na nekrytého Lepku, pro kterého nebylo problémem poslat kotouč do branky Opočna – 0:5. V 58. minutě projel do útočného pásma Opočna obránce Pilař, poslal kotouč z rohu na nebráněného Š. Dresslera, který kotouč pohotově dopravil pošesté do domácí sítě – 0:6. V závěrečné třetině byl stav střel na branku vyrovnaný 10:10.

HC Opočno – BK Nová Paka 0:6 (0:1, 0:3, 0:2). Branky: Jakubec, L.Musil, Dressler, Šebek, Lepka, Dressler. Rozhodčí: Derner – Kubišta, Horák. Vyloučení: 10:6. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváků: 220.
HC Baroni Opočno: Krulich (Hradecký) – Bouz, V. Černík, Čtvrtečka, Felcman, Klug, Josef Lukášek, Petr, Přibyl, Roháček, Serbousek, Slezák, Škrabal, Šitina, Tláskal, K. Žid, Židík, Václav Lukášek.

(bš, six)