Hokejisté Opočna vstoupili do nadstavbové části krajské ligy prohrou v Třebechovicích, ale před posledním Trutnovem si udrželi šestibodový náskok, protože prohrál v Novém Bydžově.

Třebechovice 6

Opočno 2

V 6. min. domácí hokejisté neproměnili trestné střílení. V 11. min. dohrál zápas opočenský obránce Bouz, který k pětiminutovému vyloučení za hrubý faul vyfasoval trest do konce utkání. Třebechovičtí hokejisté vyloučení využili v polovině 13. minuty Brandou – 1:0. Do konce úvodní třetiny se Baroni ubránili při vyloučení Černíka, ale jednogólovou ztrátu do úvodní přestávky neudrželi. V čase 18:42 se trefil Podzimek – 2:0.

Ve 28. min. domácí celek využil další přesilovku. Podruhé se trefil Branda – 3:0. Když se zápas přehoupl do druhé poloviny vykřesal pro Opočenské naději Franc po Chmelíkově přihrávce – 3:1. Jenže poslední slovo v prostřední třetině měli domácí, kteří Zohornou využili už třetí přesilovku – 4:1.

Závěrečná třetina přinesla sérii vyloučení. Během dvou minut putovali na trestnou lavici tři hokejisté Třebechovic a Felcman. Opočno mělo šest vteřin výhodu dvou hráčů v poli, ale ani následnou klasickou přesilovku ke snížení nevyužilo. Zápas tak definitivně rozhodla úspěšnější přesilovková činnost domácích (využití 4:0), kteří v 53. min. Střítezkým potrestali vyloučení Zídky – 5:1. Minutu nato se za Opočno podruhé trefil Franc a výsledek uzavřel na konci 58. min. domácí Fiedler – 6:2.

 

Sestava HC Baroni Opočno: Lochman - Bouz, V. Černík, Felcman, Franc, Havlíček, Chmelík, Lukášek, Roháček, Serbousek, Šitina, Tláskal, Zídka, K. Žid, L. Žid, Židík.

 

(six, zuz)