Neprohrát! Takový byl cíl opočenských hokejistů před nedělním domácím soubojem s posledním Trutnovem. Od jeho splnění dělilo Barony pouhých pětačtyřicet vteřin. Zisk bodu by jim zajistil setrvání v krajské lize i pro příští sezonu. Nakonec jim zbyly oči pro pláč, protože v čase 59:15 poslal puk za Lochmanova záda hostující Daniel Fuks a stanovil konečný výsledkem 2:3. Pokud Trutnov v zítřejším posledním kole porazí Třebechovice, musí Opočenští pro záchranu bodovat na novobydžovském ledě.

Opočno – Trutnov 2:3

Zápas o bytí a nebytí začal oboustranně svižně. Hned v úvodní minutě se do první šance dostal Chmelík a hned z protiútoku se řítil sám na domácího brankáře Lochmana trutnovský Okrouhlický. Skóre ale neměnila ani jedna gólová šance. V úvodní třetině byl při střelecké chuti domácí Chmelík, ve 4. min. při přesilovce mířil nad a ve 14. min. ve vlastním oslabení vypíchl puk trutnovským obráncům a jel sám na gólmana. Jenže ani nadvakrát nad ním nevyzrál. Neproměněné šance musely domácí dvojnásob mrzet po akci Trutnova v polovině 18. min. Střelu hostujícího kapitána Váchy ještě Lochman stačil vyrazit, ale na dorážku Dlaba už byl krátký – 0:1.

Prostřední dějství zahájil akrobatický zákrok Lochmana poté, co se před ním zjevil osamocený Fuks. Na druhé straně neprostřelil skrumáž těl před trutnovským gólmanem Chmelík. Ve 26. min. diváky pobavila situace, při níž hostujícímu brankáři málem prošel puk do sítě po nahození Opočenských přes celé hřiště. O minutu později Baroni při přesilovce vyrobili hrubku v rozehrávce, ale dvojice hostujících hráčů, kteří jeli sami na Lochmana, ji nepotrestala.

V polovině zápasu po vhazování nedokázal překonat ležícího brankáře Škopa zkušený Felc〜man. Naštěstí pro domácí bylo po chvíli přece jen vyrovnáno. V přesilovce vypálil od modré Šitina a Židík šikovně tečoval – 1:1. V této fázi byli Baroni lepším mužstvem a Židík ve 34. min. v další přesilovce orazítkoval spojnici tyčí.

Ve 36. min. se před brankáře hostů natlačil Felcman, ale blafák nedotáhl. Po odpískání se na ledě strhla potyčka, kterou rozhodčí Kubišta ocenil dvěma tresty na každé straně. Domácí fanoušci se dožadovali vyššího trestu pro rozvášněného trutnovského brankáře, ale sudí mu udělil pouze dvě minuty. Bitka Barony vyvedla z tempa, navíc za půl minuty zbytečně inkasovali. Hrubou chybu v rozehrávce potrestal Okrouhlický, který domácí obranou projel jako nůž máslem a nedal brankáři Lochmanovi šanci – 1:2.

Ve třetí minutě závěrečného dějství neproměnil velkou šanci domácích Lukáš Žid, jemuž zpoza branky adresoval chytrou přihrávku Škrabal. Pak po klukovině v podobě zbytečného krosčeku ve středním pásmu musel za katr domácí Jarkovský. Baroni se ubránili a v polovině 48. min. se jim naskytla výhoda dvojnásobné přesilovky trvající 70 vteřin. Až v jejím závěru rozjel akci Felcman, byl faulován, ale ke kotouči se dostal Jarkovský, který předložil ideální přihrávku Francovi – 2:2.

Baroni pokračovali v přesilovce a zdálo se, že kýžený bod v poklidu uhrají. Na začátku závěrečné desetiminutovky hráli přesilovku čtyři na tři, ale paradoxně málem inkasovali. Lochmana zaskočil puk odražený od mantinelu před branku. Trutnovský Fuks však prázdnou opočenskou svatyni netrefil.
Klíčový moment přišel dvě a půl minuty před koncem. Domácí útočník Židík vyfasoval za zákrok v obranné třetině Trutnova trest na dvě plus dvě minuty. Hosté šli minutu před koncem do rizika, když odvolali brankáře. Baroni pak propásli několik možností k vyhození kotouče z vlastní třetiny a před brankou zapomněli na osamoceného Fukse, který pětačtyřicet vteřin před závěrečnou sirénou rozjásal trutnovskou střídačku.

Tragikomický zápas z pohledu domácího celku zakončila rvačka, za níž by se nemuseli stydět ani borci v kanadsko-americké NHL. Domácí Bouz na polovině hřiště fauloval Synka, který se rozhodl nešetrný zákrok oplatit. Tekla krev. Bitku na body vyhrál opočenský „zlý muž“, ale z důležitého vítězství se radovali trutnovští hráči.

FOTOGALERII ZE ZÁVĚREČNÉ HOKEJOVÉ RVAČKY SI PROHLÉDNETE KLIKNUTÍM NA FOTOGRAFII

Sestava HC Baroni Opočno: Lochman (Hradecký) - Bouz, V. Černík, Felcman, Herzán, Chmelík, T. Jarkovský, Serbousek, Šitina, Tláskal, Zácný, Zídka, K. Žid, L. Žid, Židík, Klug, Škrabal.

Bahník: Brankář měl být vyloučen do konce utkání

Josef Bahník, trenér Opočna: „Rozhodla naše nedisciplinovanost a chyby rozhodčích. Po bitce ve druhé třetině měl být brankář Trutnova, který se zapojil do potyčky mimo brankoviště, vyloučen do konce utkání. Sudí si od trutnovských hráčů nechal nadávat a kdyby před nimi neujížděl, možná došlo k jeho inzultaci. Nakonec jsme doplatili na zcela zbytečné útočné fauly. V podobně vypjatých zápasech nemůžeme tři minuty před koncem inkasovat trest na dvě plus dvě minuty. Soupeři, který lépe zvládá nervózní zápasy, hra na riziko v závěru bohužel vyšla.“

Jiří Berman, trenér Trutnova: „Byli jsme lepší a vyhráli zcela zaslouženě. Hodně nás hecovalo, že jsme hráli proti trenérovi Bahníkovi, který u nás kdysi působil."