Opočenští hokejisté v dramatickém duelu v Třebechovicích nastřelili dvakrát tyč.

 

Třebechovice - Opočno 2:1 v prodloužení


V úvodní třetině se čtvrt tisícovky hokejových fanoušků branky nedočkalo. Opočenští se ubránili při dvou oslabeních, kdy na trestné lavici seděli Felcman a Bouz. Hosté měli také výhody přesilových her, přičemž ta třetí se přelila do druhé třetiny. Jenže ani třetí, ani čtvrtou, přesilovku Baroni nevyužili.

Podařilo se jim zužitkovat až pátou početní výhodu. Sedm vteřin před avizovaným návratem třebechovického hráče na led se na sklonku 30. min. po přihrávce Chmelíka trefil Jedlička – 0:1.

Hosté se z těsného vedení těšili jen čtyři minuty. Na konci 34. min. vyrovnal Stříteský – 1:1. V závěru druhého dějství, v němž ještě hostující Felcman nastřelil tyč, se Opočenští museli bránit dvojnásobné přesile, ale domácí měli málo času.

V závěrečné třetině obě mužstva hrála ukázněně a do oslabení šla pouze jednou. Tři minuty před koncem mohl z brejku rozhodnout opočenský Franc, ale jeho zakončení podruhé v zápase orazítkovalo tyč třebechovické svatyně. V samotném závěru se k náporu nadechli domácí, ale jejich snahu o rozhodnutí zmařila několika bravurními zákroky opočenská posila z HC Hradec Králové – juniorský brankář Petr Lochman.

V prodloužení se hrálo pouze sedmadvacet vteřin, když se krásně trefil Rejzek.

Josef Bahník, trenér Opočna: „Vyrovnané utkání, které mohla vyhrát obě mužstva. Soupeř byl v kompletní sestavě a navíc měl výhodu domácího prostředí. Nastřelili jsme dvě tyče. Kdyby těsně před koncem Franc ve vyložené šanci proměnil, nebylo co řešit. V závěru nás domácí zamk〜li a vytvořili si dvě vyložené šance. Naštěstí nás podržel brankář Lochman.“