Čestice - Doubravice 3:3

 

Čestice se poprvé v sezoně představily v domácím prostředí na třebechovickém ledě. Od začátku byly lepším týmem. Vedoucí branky se dočkaly už ve 4. min. V rohu hřiště vybojoval puk Sajdl, nahrál před branku osamocenému Marhovi a ten nadvakrát překonal brankáře hostů – 1:0. Čestičtí hokejisté měli nadále převahu, ale druhou branku navzdory řadě šancí přidat nedokázali. A tak v 16. min. přišel trest. Hosté k vyrovnání využili přesilovku - 1:1.

Do druhého dějství vstoupili Čestičtí velkým náporem, ale na branku se čekalo až do 30. min. V přesilovce čtyři na tři předvedli nejlepší akci zápasu Kolář s Marhou, jenž poslal domácí podruhé do vedení – 2:1. Ve 36. min. hráli hosté přesilovku, v níž se jim opět podařilo srovnat krok – 2:2. Na konci druhé třetiny měly početní výhodu Čestice. Vytvořily si během přesilovky hned několik nadějných gólových příležitostí, ale hosty několikrát podržel pozorný brankář.

V závěrečné třetině se poprvé v utkání dostali hosté do vedení, když puk nahozený zpoza branky se odrazil od brusle čestického hráče do sítě – 2:3. Domácí tým nerezignoval a vrhl všechny síly do útoku. A vyplatilo se. V 53. min. se dočkal zaslouženého vyrovnání, když střelu Vaniše před brankou šikovně tečoval Rusiňák – 3:3. V 58. min. měl výhru Čestic na hokejce Jančárek, ale po samostatném úniku nedokázal brankáře hostů překonat. Čestičtí hokejisté děkují za podporu svým fanouškům, kteří byli jejich šestým hráčem.

Sestava TJ Sokol Čestice: Sajdl –Vích, Kolář, Macháček, Vaniš – Kupka, Žďárek, Javůrek, Žďárek, Sajdl, Javůrek, Marha, Jiruška, Rusiňák, Dvořák.
Fakta z utkání, další výsledky a tabulka na straně 23