Marodka opočenských Baronů se opět rozrostla, takže v Jaroměři neuspěli.

 

Jaroměř – Opočno 4:1

Celek Jaroměře kráčel pomalu ale jistě za vítězstvím. V úvodní třetině se trefil dvakrát během dvou minut – v 16. min. Jurča a v 17. min. Vejman.
V prostřední třetině podruhé v utkání skóroval Jurča (36. min.) a definitivní klid domácím barvám přinesl v první minutě závěrečné třetiny gól z hole Hamáčka. O čestnou branku opočenských Baronů se ve 43. min. postaral zkušený útočník Felcman.

Hlasy trenérů

Opočenský trenér Josef Bahník má tým momentálně v troskách. K absencím dlouhodobých marodů Čtvrtečky, Židíka a nejlepšího obránce týmu Zítky, přibyli nastydlý Herzán, nemocný obránce Řezníček a Přibyl. „Jaroměř měla také delší dobu oslabený tým, ale proti nám se už sešla téměř v kompletním složení. Naše improvizovaná sestava zahrála na hranici svých možností. Musím hráče pochválit za dobrou práci v defenzivní činnosti, ale také uznat, že soupeř byl skutečně lepší,“ ohlédl se za střetnutím v Jaroměři Bahník.

Jeho protějšek na jaroměřské lavičce Vlastislav Vondřejc měl pochopitelně více důvodů k radosti. „První dvě třetiny jsme odehráli výborné utkání, bohužel s řadou neproměněných šancí. Ve třetí třetině jsme ale podlehli uspokojení a výkon týmu šel dolů,“ zhodnotil stručně utkání domácí kouč. Jeho tým mohl utkání rozhodnout daleko dříve, neproměněné šance však mužstvo stále srážejí. „My se bez větších problémů dostaneme k brance soupeře, ale když přijde na zakončení, tak to stále není ono,“ dodal kouč Jaroměře, jenž věří, že výkonnost týmu půjde ještě nahoru. „Kluci jsou v pohodě, parta drží při sobě a až budeme kompletní, úspěchy přijdou,“ věří jaroměřský lodivod.

Podobným způsobem uvažoval i Josef Bahník. „Nyní hostíme silné mužstvo Nového Města nad Metují, což bude zápas, v němž můžeme jen překvapit. Každopádně důležitější bude nadcházející nedělní duel v Třebechovicích. Pak se budeme muset soustředit na zápasy ve stěžejní třetí čtvrtině. Sousedy v tabulce v ní přivítáme na domácím ledě. Zejméne v této části se bude lámat chleba,“ uzavřel úvahu nad nejbližším programem svých svěřenců trenér opočenských Baronů.