Opočenští hokejisté sehráli vyrovnanou partii s vedoucím týmem krajské ligy.

 

Opočno – N. Město 1:3

V úvodních deseti minutách rozhodčí pětkrát vylučovali. V čase 9:25 se posadil za katr novoměstský Marek, protože hosté měli na ledě příliš mnoho hráčů a Baroni na začátku 11. min. využili přesilovku ke vstřelení vedoucí branky – 1:0. Překvapivé vedení příkladně bojující domácí hokejisté do přestávky udrželi, když se dokázali ubránit i v oslabení při vyloučení Chmelíka.

Druhé dějství zahájil vedoucí celek krajské ligy náporem. Usadil se v obranné třetině Opočna, ale vyrovnat se mu nepodařilo. Naopak domácí mohli jednogólové vedení zvýšit, když se podařil rychlý brejk Felcmanovi. Při zakončení však pálil mimo branku. Poté se Opočenští museli bránit při vyloučení Židíka a následně Chmelíka, který byl potrestán za nastřelení střešní konstrukce, když vyhazoval puk z vlastní třetiny. Obě oslabení Baroni přežili bez úhony a při té druhé hostům ujel Franc, ale nezakončil. Hosté se gólově prosadili až ve 29. min. Po Ježkově přihrávce vyrovnal Marek – 1:1.

Ve 35. min. se Opočnu naskytla příležitost získat vedení zpět, protože rozhodčí v rozmezí devíti vteřin poslal na trestnou lavici dva novoměstské hráče. Baroni však dlouhou přesilovku pět na tři propásli.

V úvodu závěrečné třetiny se oba celky ubránily v přesilovkách. Ve 47. min. zasáhl kotouč do masky domácího brankáře Lochmana a mezi třemi tyčemi ho musel nahradit Kožíšek. Lochmanovu masku se podařilo opravit a rozchytaný gólman se na led vrátil za necelé dvě minuty.

Ve 49. min. byl za nedovolenou hrou vysokou holí potrestán domácí Felcman a hosté se v čase 49:59 ujali poprvé vedení. Střelci Hrabíkovi asistovali Beneš a Táborský – 1:2. Pak se domácí ubránili v další přesilovce při vyloučení Chmelíka, ale hosté po jeho návratu na led pokračovali v náporu. V 55. min. se na opočenskou svatyni řítil osamocený Kodym. Lochman ho vychytal, ale po následné skrumáži se kotouč ocitl v brance a sudí jako posledního, kdo se ho dotkl, označili Řezníčka – 1:3. Domácí kapitán Herzán proti regulérnosti gólu protestoval, ale nebylo mu to nic platné.

Sestava HC Baroni Opočno: Lochman (47. – 48. Kožíšek) - Bouz, V. Černík, Felcman, Franc, Havlíček, Herzán, Chmelík, Jedlička, Lukášek, Řezníček, Serbousek, Šitina, Tláskal, Zácný, K. Žid, L. Žid, Židík, Klug.