Mužstvo z Nového Bydžova odolalo silnému náporu v posledních minutách utkání a v závěru skórovalo do opuštěné branky.

Opočno - Nový Bydžov 1:3

Již v druhé minutě úvodní třetiny okupovali trestnou lavici dva bydžovští hráči, ovšem domácí Baroni nedokázali početní výhody využít. V prvních deseti minutách se vylučovalo na obou stranách, avšak ani jedna z přesilových her první branku utkání nepřinesla. Několik výraznějších šancí hostů vždy skvěle vychytal brankář Baronů Petr Lochman.

Gól do šatny

V 15. minutě si obě mužstva zahrála ve čtyřech, když byli současně vyloučeni za sekání domácí Chmelík a bydžovský Čížek. Nakonec si nešťastný gól do šatny odnášejí Baroni (čas 19:37), když po přihrávce Bičiště prostřeluje domácího gólmana Jan Věchet (při signalizovaném vyloučení domácího hráče).
Nový Bydžov naskočil do druhé třetiny plný elánu po úspěšném završení první třetiny. Útočnost zúročili hostující hráči již v čase 21:06, když po přesné přihrávce Vaníčka zavěsil za záda Lochmana Věchet. Po druhé inkasované brance se dostaly ke slovu i emoce a menší potyčka mezi domácím Bouzem a střelcem dosavadních branek Věchetem skončila tresty na obou znepřátelených stranách.

Více štěstí

V dalších minutách dostala hra rychlý spád a oba celky měly několik šancí. Opočenští borci srovnali s Bydžovskými krok a několikrát ohrozili protivníkovu svatyni. Hostující brankář nepůsobil tolik sebejistě, jako jeho opočenský protějšek, přesto chyběla Baronům ke kontaktní brance tolik důležitá kapka štěstí. Ve 28. minutě je vyloučen za nedovolené bránění Bouz. Bydžovští roztáčejí útočný kolotoč! Baroni se za celé oslabení nedokázali dostat ze třetiny, přesto se k úžasu všech přítomných ubránili. V 36. minutě hrají Baroni v početní výhodě, střela France se odráží od betonů brankáře hostí. Následnou střelou ve vlastním oslabení prověřuje lapačku Lochmana Vaníček.

Kontaktní branka

Do závěrečné třetiny nastoupili domácí s jasným cílem – obrátit průběh utkání na svoji stranu. Čtvrtečka v tísni po nahrávce France zpoza branky pálil mimo. V čase 45:25 využili Baroni přesilovou hru, když po přihrávce Bouze skóruje Franc – 1:2. Vyloučení domácího Tláskala za zalehnutí kotouče a předchozí vykázaní Kamila Žida za hrubost dalo velkou šanci hostům na skórování, Baroni však přežili oslabení 3:5 bez újmy.

Boj o bod

Tři minuty před koncem utkání celé drama vrcholí. Baroni v silném náporu tlačí kotouč před branku hostí, Bydžov urputně brání. Třicet šest vteřin před koncem utkání se vhazuje v útočném pásmu Opočna. Opočenští si vzali oddechový čas, po kterém se na led již nevrací gólman Lochman. Hraje se power-play. Hra „všechno nebo nic“ však Baronům nevyšla. Puku se zmocnil Petr Bičiště a v trysku zamířil k opuštěné svatyni Opočna – 1:3, je rozhodnuto.

Sestava Baroni HC Opočno: Lochman (Kopecký), Bouz, Černík V., Čtvrtečka, Franc, Havlíček, Herzán, Chmelík, Jedlička, Lukášek, Přibyl, Serbousek, Šitina, Tláskal, Zácný, Žid K., Žid L., Židík.