Čestičtí hokejisté ve druhé třetině dohrávky krajského přeboru otočili vývoj zásluhou tří gólů.

 

Frýdlant – Čestice 4:3

Čestické mužstvo již tradičně odjíždělo do šedesát kilometrů vzdáleného Frýdlantu pouze s deseti hráči. Vstup do utkání se lépe vydařil hostům. Vytvořili si několik brankových příležitostí, ale ani ta Kupkova v 8. min., kdy na čestického útočníka zívala odkrytá branka, gólem neskončila. Ve 13. min. se domácí Šír prosmýknout okolo Macháčka a nedal brankáři Beránkovi šanci – 1:0. V 18. min se domácí radovali podruhé. Po pěkné kombinaci zůstal frýdlantský hráč osamocený před brankou a bylo to 2:0.

Do druhé třetiny vstoupili čestičtí hokejisté s záměrem hrát ze zabezpečené obrany a z brejků se pokusit zkorigovat stav. Zvolená taktika začala přinášet své ovoce. Ve 27. min. ujel Kupka a snížil na 2:1. Ve 33. min. se stejný kousek povedl Marhovi a bylo srovnáno – 2:2. Uplynuly další čtyři minuty a Čestice dokonaly obrat. Po závaru před brankou Frýdlantu se nejlépe zorientoval Marha a vyhnal domácího gólmana na střídačku.

Ve třetí třetině domácí stáhli sestavu na dva útoky. Za zmínku stojí fakt, že i když na obou stranách se objevilo několik ostrých zákroků, celé dvě třetiny se hrálo bez vyloučení. S blížícím se koncem utkání domácí dokázali dostat Čestice pod tlak, ale hosté hlavně zásluhou pozorného Beránka drželi těsné vedení. Od 52. min. však začal na ledě vládnout rozhodčí. V krátkém sledu vyloučil tři čestické hráče, přesto hosté navzdory početní nevýhodě dokázali vzdorovat až do 56. minuty. Během ní se nejprve v oslabení dostal do samostatného úniku čestický Kupka. Brankáři provedl efektní blafák, ale při zakončení se puk odrazil od pravé tyče do levé a zpět do pole. Opět se potvrdilo pravidlo „nedáš - dostaneš“. Z následného protiútoku domácí vyrovnali – 3:3. Poté v 58. min. se domácí hokejisté v obranném pásmu hostů dopustili tři po sobě jdoucích evidentních faulů, které však rozhodčí „neviděl“ a rozhozený čestický tým inkasoval počtvrté – 4:3. Přesto se hosté nevzdali a pokusili se vyrovnat v power play, bohužel bezvýsledně.

TJ Slovan Frýdlant - Sokol Čestice 4:3 (2:0, 0:3, 2:0). Branky: Šír ml., Šír st, Čejka, Peřina - Marha 2, Kupka.. Rozhodčí: Mikoláša –Pavlík, Lukašák. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváků: 25.

Sestava Sokola Čestice: Beránek – Vaniš, Jiruška, Jančárek, Macháček – Kupka, V. Sajdl, Dvořák – Marha, Rusiňák, Hradecký.