Hokej: Gólman Tomáš Sajdl zabránil desítce

Skuteč/Čestice - Hokejisté Čestic si v 10. kole přeboru Pardubického kraje přivezli vysokou porážku ze Skutče.

6.12.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Eduard Erben

Celek Sokola Čestice utrpěl v 10. kole krajského přeboru debakl na ledě ve Skutči.

Skuteč - Čestice 9:2

Hosté přijeli do Skutče ve „vypráskané“ sestavě a od začátku zápasu působili velmi odevzdaně. Po celou úvodní třetinu na hřišti vládlo jedno družstvo - domácí Skuteč. Svou převahu zúročili třemi góly - ve 4., 11. a 12. minutě. Do první přestávky se stav už neměnil.

Druhou třetinu hosté z Čestic přidali a hru vyrovnali. Jenže ze své snahy vytěžili pouze jeden gól. V přesilové hře snížil Miloš Cvejn - 3:1. Krátce poté, co se utkání přehouplo do druhé poloviny (v 31. minutě), hosté opět vedli tříbrankovým rozdílem a jen díky bravurním zákrokům brankáře Tomáše Sajdla hosté na konci druhé třetiny neprohrávali vyšším rozdílem.

Do závěrečného dějství vstoupila opět lépe Skuteč. Přehrávala hosty a korunovala svoji snahu ve 47. minutě brankou na 5:1. Čestickým hokejistům se sice po několika vteřinách podařilo zásluhou Mňuka korigovat na 5:2, ale pak přišla gólová smršť domácích. Skutečtí kanonýři se trefili v 50., 51., 54. a 56. minutě! Jen díky brankáři Tomáši Sajdlovi si hosté ze Skutče neodvezli „načepovanou desítku“.

HC Skuteč - Sokol HC Čestice 9:2 (3:0, 1:1, 5:1). Branky: Andrejs 4, Turčány 2, Janoušek 2, Vondráček - Miloš Cvejn, Mňuk. Rozhodčí: Rukeně - Doležal, Šťastná. Vyloučení: 15:10. Diváků: 60.

Sokol HC Čestice: T. Sajdl – J. Sajdl, Javůrek, Jiří Hvězda, Burýšek - Bárta, Marha, Miloš Cvejn, Matěj Hvězda, Mňuk, Seibal, Rusiňák.

OBRAZEM: Právě jsme se narodili

Rychnovsko - Vážení rodiče, díky vstřícnosti rychnovské porodnice vám přinášíme fotky nejmladších Rychnováků. Každý týden náš fotograf fotí nově narozená miminka.

Skibobisté jsou v plné přípravě

Rychnovsko - Nová sezona odstartuje lednovými závody v Deštném a Jablonci.

Vaše přání může zaznít v chrámu ve Vídni

Ve vídeňské katedrále svatého Štěpána, jejíž kořeny sahají až do 12. století, je umístěna dřevěná schránka, do níž příchozí mohou vhodit své napsané přání či prosbu, a to v jakémkoliv světovém jazyce.

Nominujete. Kraj hledá mistry tradiční rukodělné výroby

Královéhradecko - Do konce ledna příštího roku přijímá Královéhradecký kraj nominace na titul Mistr tradiční rukodělné výroby Královéhradeckého kraje.