Už první finálové klání se muselo líbit. Sedm stovek diváků na českotřebovském zimáku sledovalo už v úvodní periodě gólové hody. Divoký začátek odstartovala trefa hostujícího Bureš, domácí ale stihli odpovědět a třetinu vyhráli 5:2.

Hokejisté Vrchlabí končí v play off II. ligy. Přemožitelem se jim stali hráči Příbrami, kteří si zahrají čtvrtfinále.
Exvrchlabský Duchan ukončil naděje Stadionu. Ten loňské čtvrtfinále nezopakuje

V prostřední části však vytasili drápy Novoměstští, snížili na jednobrankový rozdíl a z utkání udělila pořádné drama. Závěrečnou část už ale zvládl favorit a finálovou sérii zahájil vítězstvím 7:4.

Krajská liga, finále – 1. zápas:

Česká Třebová – Nové Město n. M. 7:4

Fakta – branky: 11. Pavlovský (Drtina, T. Prachař), 12. Stolín (Jemelka, Veverka), 13. Ostřanský (Pavlovský, Drtina), 14. Fúzik (Martinec), 20. Ostřanský (Pavlovský, Hradil), 42. Veverka (Pavlovský, Ostřanský), 59. Ostřanský (Pavlovský, Drtina) – 3. Bureš (Mert, Vaňát), 13. Pohl (Šťastný), 35. Bureš (Prouza), 36. Řezníček (Mert, Šťastný). Rozhodčí: Pilný, Kratochvíl – Kalina, Kolář. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 702. Třetiny: 5:2, 0:2, 2:0. Stav série: 1:0.

HC Kohouti Česká Třebová: Vlk – Vašíček, Jelínek, Drtina, Hradil, Jemelka, Leder, Blažej, Král – Semorád, J. Martinec, Rozlílek, Pavlovský, Fúzik, Ostřanský, Veverka, T. Prachař, Plášek, Stolín, Čada. TJ Spartak Nové Město nad Metují: Čáp – Velinský, Pohl, Mert, Dufek, Šrenk, Burdych, Kubišta – Řezníček, Koudelka, Prouza, Vaňát, O. Šťastný, Bureš, Řehák, Bucek, J. Černý, Reichmann. Stav série: 1:0.

Zdroj: Radek Halva

Ohlasy trenérů

Pavel Marek, trenér HC Kohouti Česká Třebová: „Soupeř měl v úvodu navrch, výborně se pohyboval. Naštěstí se nám po inkasované brance podařilo skóre rychle otočit. Ve druhé třetině jsme hráli příliš komplikovaně, ze zápasu jsme zbytečně udělali drama. Naštěstí se naše hra v závěrečné třetině zlepšila, mnohem pozorněji jsme bránili a dokázali jsme vstřelit dva rozhodující góly.“

Tomáš Topol, trenér TJ Spartak Nové Město nad Metují: „Dnes nám utekla první třetina, z toho jsem byl hodně rozmrzelý, chystali jsme se na to, chtěli jsme trochu změnit i systém hry. Prvních pár minut se nám to dařilo, dali jsme z toho i gól, domácí Tomáš Topoltrenér Spartaku Tomáš TopolZdroj: Michal Novákchybovali ve středním pásmu, dostali jsme se do tlaku, ale pak se nám to zhroutilo jak domeček z karet. A dotahovat skóre 5:2 je těžký úkol. Nicméně finále se nezabalí, finále se hraje na krev a na doraz, do poslední vteřiny. Povedlo se nám vrátit do zápasu na 5:4, pak už to byl vabank, museli jsme to zkusit otevřít a něco s tím zápasem udělat. Dostali jsme tam ale góla a domácí už si to pohlídali. Zůstáváme pozitivní, soupeř nás musí ještě dvakrát porazit, je to finále, a my v neděli uděláme vše proto, abychom vyrovnali sérii. Zjistili jsme, že se s Třebovou dá hrát a víme jak, takže zůstáváme v klidu, první zápas je pryč, jedeme dál. Věřím, že nás v neděli požene plný stadion, překonáme návštěvu v Třebové a uvidíme na zimáku u nás tisícovku fanoušků. Těším se na atmosféru.“

Ke druhému utkání se oba soupeři přesunuli na zimní stadion v Novém Městě nad Metují a zde byl od úvodních minut úspěšnější domácí Spartak. Hráče jako by nebudilo předání Poháru hejtmana z rukou samotného Martina Červíčka, stejně tak obří návštěva čítající rekordních 1038 diváků!

Krajská liga Královéhradeckého a Pardubického kraje vrcholí finálovou sérií mezi hokejisty České Třebové a Nového Města nad Metují.Hejtman Královéhradeckého kraje Martin ČervíčekZdroj: Michal Novák

Po bezbrankové dvacetiminutovce poslal domácí do vedení Šrenk, ve 47. minutě zvyšoval svou druhou brankou v utkání Řezníček už na 3:1!

Hosté ale v závěrečných pěti minutách dokázali srovnat a po prodloužení, které gólové rozuzlení nenabídlo, dokonali obrat v samostatných nájezdech.

Krajská liga, finále – 2. zápas:

Nové Město n. M. – Česká Třebová 3:4

Fakta – branky: 25. Šrenk (Vanát, Prouza), 32. Řezníček, 47. Řezníček (Dufek, Šťastný) – 36. Pavlovský (Ostřanský), 55. Ostřanský (Pavlovský, Fúzik), 58. Fúzik (Pavlovský, Veverka), rozhodující nájezd Semorád. Rozhodčí: Maštalíř, Veselý – Boček, Pluháček. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1038. Třetiny: 0:0, 2:1, 1:2 – 0:0, 0:1. Stav série: 0:2.

TJ Spartak Nové Město nad Metují: Čáp – Velinský, Mert, Pohl, Dufek, Kubišta, Šrenk, Burdych – Řezníček, Reichmann, O. Šťastný – Bucek, J. Černý, Řehák – Prouza, Bureš, Vanát – Koudelka. HC Kohouti Česká Třebová: Vlk – Vašíček, Jelínek, Hradil, Drtina, Leder, Jemelka – Semorád, J. Martinec, Fúzik – Pavlovský, T. Prachař, Ostřanský – Veverka, Stolín, Plášek.

Tomáš Topol, trenér TJ Spartak Nové Město nad Metují: „Zápas se mi nehodnotí dobře, je to pro nás rána, prohráli jsme na nájezdy. Hosté jsou velmi zkušený tým, šli si za tím, my jsme neudělali nic špatně, ale stane se. Nájezdy už jsou pak zkrátka vabank, před kluky smekám klobouk, myslím, že jsme si dnes nezasloužili prohrát. Ten zápas jsme odmakali, odedřeli totálně na krev a byli jsme naprosto rovnocenným soupeřem. Hráče jsem pochválil, byli po zápase v kabině hodně zklamaní. Ale hraje se pořád na tři výhry, my se musíme v Třebové pokusit tu sérii vrátit domů. Už kvůli skvělým divákům, chtěl bych jim takto moc poděkovat, děkujeme Vám, že jste přišli, strašně moc si toho vážíme.“

Pavel Marek, trenér HC Kohouti Česká Třebová: „Byl to náš možná nejtěžší zápas celé sezony. Soupeř začal ve velkým stylu, jeho předností byl výborný pohyb. Do závěrečné třetiny jsme přeskupili složení jednotlivých útoků, v závěru jsme sestavu hodně zredukovali. Se štěstím se nám podařilo vyrovnat na 3:3, prodloužení nerozhodlo. Samostatné nájezdy, to je velké loterie, při níž nás podržel brankář Vlk.“

Další program, 3. zápas – středa 20. března, 19.00: HC Kohouti Česká Třebová – TJ Spartak Nové Město nad Metují.

Krajská liga Královéhradeckého a Pardubického kraje vrcholí finálovou sérií mezi hokejisty České Třebové a Nového Města nad Metují.Krajská liga Královéhradeckého a Pardubického kraje vrcholí finálovou sérií mezi hokejisty České Třebové a Nového Města nad Metují.Zdroj: Michal Novák