Úvodní přípravné utkání na novou sezonu v Chance lize sehráli v úterý hokejisté vrchlabského Stadionu, na domácím ledě podlehli Benátkám nad Jizerou 1:3.

Do DD Elektromont aréně se po delší době vrátili diváci a ti, co přišli, sledovali od začátku hokej odpovídající fázi přípravy. Východočeši nastoupili oproti poslednímu utkání předešlého ročníku s několika změnami a bylo znát, že na sehrání bude tým potřebovat chvíli času.

Podobně na tom ale byli také hosté. Komu nerozehranost rozhodně nevadila, to byli brankáři na obou stranách. Dlouhých 39 minut totiž na ledě kralovalo duo Oliver Štěpánek – Matěj Žajdlík. Domácí si dokázali šancí vytvořit o chlup víc, skóre však otevřel jejich soupeř.

Šestadvacet vteřin před druhou sirénou našel obránce Kunst ve výhodné pozici Jansu a přesouvající se strážce vrchlabské branky neměl možnost zasáhnout – 0:1.

Oba hráči se v souboji potkali také na úvod třetí dvacetiminutovky, tentokrát byl ale při velké příležitosti Jansy úspěšnější Štěpánek. Když už domácí otevírali hru častěji ve snaze o vyrovnání, trestal je soupeř při známém klišé nedáš – dostaneš.

Po tutovce Heřmana udeřil záhy Čedrle a po další jasné šanci v podání Urbana upravil na 0:3 Klapka. Alespoň čestný úspěch Stadionu zaznamenal v čase 58:28 Mrňa, více už ale duel nedokázali domácí zdramatizovat ani při minutu a půl trvající hře bez gólmana.

Ve druhém z celkového počtu deseti přátelských zápasů přivítají horalé ve čtvrtek soupeře z Ústí nad Labem.

HC Stadion Vrchlabí - HC Benátky nad Jizerou 1:3

Fakta – branky a asistence: 59. Mrňa (Nedbal, Urban) – 40. Jansa (Kunst), 53. Čederle (Klapka, Jiruš), 55. Klapka (Čermák). Rozhodčí: Veselý, Zavřel – Lučan, Kajínek. Vyloučení: 7:6. Bez využití. Diváci: 200. Třetiny: 0:0, 0:1, 1:2.

HC Stadion Vrchlabí: Štěpánek (Nečas) – Linhart, T. Kynčl, Kajínek, Nedbal, J. Kynčl, Oliva, Heligr – Heřman, Urban, Mrňa – Šťastný, Kaut, Chalupa – F. Moník, Chrtek, Zeman – Pavlík, A. Cerman. HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík (Král) – Žůrek, Kunst, Aubrecht, Kollert, Hampl, Kovář – Jiruš, Čedrle, Pabiška – Wiencek, Dlouhý, Dospěl – Čermák, Jansa, Klapka – Vomáčka, Hájek, Křepelka.

Ohlasy trenérů

Petr Hlaváč, trenér HC Stadion Vrchlabí: První přátelský zápas jsme nezvládli a prohráli ho. Nicméně s hrou, dejme tomu se čtyřiceti minutami, jsme byli relativně spokojení. Tak nějak jsme i dodržovali věci, které jsme si řekli, i když jsme neměli moc času na nějaký ten nácvik. Posledních dvacet minut nás soupeř přehrál, dal zaslouženě dva góly. Podařilo se nám snížit, ale bohužel jsme další gól už nedali, takže jsme asi zaslouženě prohráli 1:3. Čeká nás hodně práce a snad se to bude jenom zlepšovat.

Valdemar Jiruš, trenér HC Benátky nad Jizerou: Sehráli jsme první přátelské utkání a samozřejmě nás výhra těší. Zápas teď více do hloubky rozebírat nechci, protože tam bylo spoustu nepřesností, systémových nesrovnalostí. Kluci předvedli dobrý výkon, měli jsme velice dobrý pohyb, vytvářeli si šance a dobře nám zachytal gólman. Z výhry máme opravdu radost.