České Budějovice – Kladno 7:5

Oba celky v prvním kole prohrály, a tak se mohly těšit diváci v Budvar Aréně, kterých nakonec dorazilo 6064, na velkou bitvu. V dresu Kladna se představily i dvě největší hvězdy – Jaromír Jágr a Tomáš Plekanec.

Peter Mueller
Cizinci dál dobývají hokejovou extraligu. Důvodem jsou především finance

V první třetině bylo efektivnější Kladno, které po brankách Daniela Ciampiniho a Marka Račuka vedlo už 2:0, v závěru třetiny ale snížil Lukáš Pech. A byla to právě nová posila ze Sparty, která Budějovicím ve druhé třetině zařídila obrat. Motor v ní nasázel pět branek a otočil utkání ve svůj prospěch, Lukáš Pech si připsal pět bodů za dvě branky a tři asistence. Ve třetí třetině si Budějovice pojistily náskok zásluhou trefy Milana Gulaše, za Kladno na konečných 7:5 korigoval Adam Kubík.

Branky a nahrávky: 17. Pech (J. Ondráček), 24. Abdul (Pech, Gulaš), 29. Vondrka (Abdul, Štich), 35. Slováček (Pech, Gulaš), 36. Abdul (Vondrka), 40. Pech (J. Ondráček, Slováček), 45. Gulaš (Slováček, Pech) - 10. Ciampini (Kehar), 15. Račuk (Filip), 27. Baránek (Hlava, Plekanec), 35. Hlava (Kubík, Filip), 57. Kubík. Rozhodčí: Pešina, J. Ondráček - Kajínek, Axman. Vyloučení: 7:11. Využití: 3:1. Diváci: 6064.
Sestavy:
Motor: Hrachovina - Bučko, Piskáček, Vráblík, Bindulis, Štich, Slováček - Valský, D. Voženílek, Venkrbec - Gulaš, Pech, J. Ondráček - Vondrka, M. Hanzl, Abdul - Holec, Mat. Toman, M. Beránek. Trenér: Modrý.
Kladno: Bow – Dotchin, Kehar, Donaghey, Baránek, Nilsen, Ticháček - Kubík, Plekanec, Hlava - Račuk, Pitule, Bílek - Kristo, Ciampini, Hajný - Jágr, Filip, Beran. Trenér Čermák.

Kometa Brno – Zlín 3:2 po prodloužení

První vítězství Komety se nerodilo lehce, v prvních dvou třetinách nepadla ani jedna branka, utkání se hrálo ve velmi defenzivním tempu. Kometa udeřila až v 54. minutě a to rovnou dvakrát, prosadil se Radek Kučeřík a Peter Mueller, Zlín ale zásluhou Tršky a Fryšary dovedl utkání až do prodloužení.

V něm bylo šťastnější Brno, v čase 64:32 rozhodl obránce Marek Ďaloga a jeho zásluhou Kometa slaví šestou výhru proti Zlínu v řadě.

Branky a nahrávky: 55. Kučeřík (R. Pavlík, Kollár), 55. Mueller (Ďaloga, P. Holík), 65. Ďaloga (Krištof) - 57. Trška, 59. Fryšara (T. Mikúš). Rozhodčí: Kika, Vrba - Rampír, Bohuněk. Vyloučení: 4:6, navíc Mallet - Vopelka 5 min. Bez využití.Diváci: 6482.
Sestavy:
Brno: Tomek - Ďaloga, Bartejs, Kučeřík, Holland, Gulaši, D. Mikyska - Zaťovič, P. Holík, Mueller - Haščák, Krištof, Vincour - Horký, Kollár, R. Pavlík - Kusko, Rákos, Mallet - Šoustal. Trenér: Kalous.
Zlín: Kašík - Žižka, Suhrada, Trška, Ferenc, M. Novotný, Gazda - T. Mikúš, Fořt, Kubiš - Okál, Honejsek, Šlahař - Köhler, Fryšara, Vopelka - Hejcman, P. Sedláček, Sebera. Trenér: R. Svoboda.

Karlovy Vary – Vítkovice 4:1

Hokejisté Karlových Varů si před domácím publikem (utkání přihlíželo 2305 diváků) dokázali připsat i druhé vítězství. Nejprve se v první třetině prosadil obránce Michal Plutnar, ve druhé třetině zvýšil náskok Varů Martin Kohout.

Snímek z roku 2015: Zdeněk Orct a Pavel Francouz
Brankářská ikona Orct: Nejtěžší rozhodnutí? Říct synovi, ať skončí s chytáním

Jedinou branku Vítkovic dokázal ve druhé části Marek Kalus, domácí si po trefách Beránka s Rachůnkem udrželi stoprocentní bilanci. Utkání rozhodla efektivita, Vítkovice sice byly lepší na střely (26:27), z tolika pokusů je ale jedna branka proklatě málo.

Branky a nahrávky: 14. Plutnar (Flek), 33. Kohout (Koblasa), 42. O. Beránek (Kulich, Průžek), 59. T. Rachůnek (Hladonik) - 36. Kalus (Bondra, Gewiese). Rozhodčí: Pražák. Šindel - Frodl, Komárek. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 2305.
Sestavy:
Karlovy Vary: F. Novotný - Plutnar, Parkkonen, Pulpán, Dlapa, Hanousek, Havlín, Weinhold - Flek, Hladonik,T. Rachůnek - O. Beránek, Kulich, Průžek - Kohout, Černoch, Koblasa - Vondráček, Osmík, Redlich. Trenér: Pešout.
Vítkovice: Stezka - R. Polák, Plášil, Gewiese, Galvinš, L. Kovář, Koch, Machů - Svačina, J. Hruška, Roberts Bukarts - Fridrich, Marosz, L. Krenželok - Kalus, Flick, Bondra – Dej, Chlán, Bernovský. Trenér: Holaň.

Plzeň – Třinec 3:2

Dalším velmi očekávaným soubojem byl duel Plzně s úřadujícím mistrem z Třince. A utkání to bylo vskutku pohledné. Po úvodní brance Dzierkalse sice převzal otěže Třinec a v 27. minutě i vyrovnal Erik Hrňa, od vyrovnávací branky ale začala dominovat Plzeň a zásluhou branky Matyáše Kantnera a Petera Čerešňáka zvýšila své vedení. V závěru už pouze stihl korigovat Tomáš Marcinko.

Branka a nahrávka: 14. Dzierkals (Suchý), 27. Kantner (Blomstrand), 52. Čerešňák (Bulíř, M. Lang) - 27. Hrňa (Marcinko, D. Musil), 53. Marcinko (M. Roman). Rozhodčí: Hodek, Úlehla - Lučan, Kis. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 3926.
Sestavy:
Plzeň: Furch - Budík, Čerešňák, J. Kindl, Graňák, V. Lang, Kaňák, Kvasnička - Schleiss, Mertl, Dzierkals - M. Lang, Bulíř, Suchý - Kantner, F. Přikryl, Blomstrand – Kuťák, Soukup, Malát. Trenéři: Baďouček a M. Říha ml.
Třinec: Mazanec - Kundrátek, D. Musil, M. Doudera, Marinčin, Adámek, Jaroměřský - Martin Růžička, P. Vrána, A. Nestrašil - Hrňa, Marcinko, Dravecký - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Daňo - Hrehorčák, M. Roman, Kofroň. Trenér: Varaďa.

Litvínov – Liberec 3:2 po nájezdech

Litvínov se před začátkem utkání rozloučil s Jakubem Petružálkem a Peterem Jánským, poté se rozjel v cestě za vítezstvím. Nejprve sice otevřel účet utkání Jakub Vlach, čtrnáct sekund před koncem první třetiny vyrovnal Richard Jarůšek.

Hokejisté Třince získali mistrovský titul. Na snímku s pohárem kapitán Petr Vrána.
Extraliga (opět) jinak. Hokejové kluby se těší na plné ochozy, děsí se sestupu

Jarůšek přidal i druhou branku sedm minut před koncem utkání, Liberec ale nakonec poslala do prodloužení trefa Tomáše Filippiho. V nastaveném čase rozuzlení nepřišlo, a tak se šlo až na nájezdy. Ten rozhodující proměnil Patrik Zdráhal, jenž zařídil dva body pro Litvínov.

Branky a nahrávky: 20. Jarůšek (Demel), 53. Jarůšek (Stříteský), rozhodující sam. nájezd P. Zdráhal - 16. J. Vlach (Rosandič, Birner), 58. Filippi (Klepiš, Šmíd). Rozhodčí: Hejduk, Micka - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2, navíc Strejček (Litvínov) 5 min. a do konce utkání. Diváci: 3356.
Sestavy:
Litvínov: Godla - Irving, Demel, D. Zeman, Balinskis, Stříteský, Strejček, od 21. navíc O. Baláž - F. Lukeš, V. Hübl, Pospíšil - P. Zdráhal, Estephan, A. Kudrna - Jarůšek, Jícha, P. Straka - Zygmunt, Havelka, L. Stehlík. Trenér: Országh.
Liberec: Kváča - Melancon, Šmíd, Rosandič, Vitásek, M. Ivan, Derner - Ordoš, Filippi, Birner - Zachar, Gríger, Záborský - Faško-Rudáš, Klepiš, A. Najman - Rychlovský, P. Jelínek, J. Vlach. Trenér: P. Augusta.

Mladá Boleslav - Pardubice 3:4

První výhru po 12 prohrách na ledě Boleslavi zaznamenaly Pardubice. Po dvou třetinách za stavu 3:1 to sice vypadalo na poměrně hladkou výhru domácích, třetí dějství ale opanovali Východočeši, kteří si po dvou brankách Davida Ciencialy a Mateje Pauloviče připisují po domácí hladké výhře s Plzní další důležité tři body do tabulky.

Branky a nahrávky: 19. O. Najman (P. Kousal, Kelemen), 22. Kotala (Pýcha, A. Raška), 37. P. Kousal (Pýcha, Claireaux) - 1. Paulovič (Košťálek), 46. Cienciala (Košťálek), 49. Paulovič (Robertson, O. Rohlík), 56. Cienciala (Říčka). Rozhodčí: Lacina, Veselý - Zíka, Šimánek. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. Diváci: 2763.
Sestavy:
Mladá Boleslav: J. Růžička - Ševc, Bernad, Jánošík, Pýcha, Pláněk, D. Moravec, Šidlík - D. Šťastný, A. Raška, Lunter - P. Kousal, O. Najman, Kelemen - Dufek, Claireaux, Kotala - J. Stránský, Bičevskis, Eberle. Trenéři: R. Rulík a Patera.
Pardubice: Frodl - Košťálek, J. Mikuš, Nakládal, Robertson, J. Kolář, Vála, Hrádek - Camara, Paulovič, R. Kousal - Blümel, Poulíček, A. Musil - Hecl, Cienciala, Říčka - O. Rohlík, Anděl, Koffer. Trenér: R. Král.