V předehrávce 35. kola hokejové extraligy ho však nakonec domácí Lvi přestříleli a nepříjemného soupeře porazili 4:2. Po prohře v derby v Pardubicích se tak vrátili na vítěznou vlnu.

Ale pozor, Knotek se na ledě choval jako doma. V první třetině perfektní střelou nad rameno Patrika Rybára zareagoval na vedoucí gól Hradce, který vstřelil Petr Koukal. Ve druhé části pak snižoval na rozdíl jediné branky a udělal ze zápasu slušné drama.

Mountfield totiž v úvodní dvacetiminutovce utekl do vedení 3:1. Nejprve vyšla lotyšská kooperace Andris Džerinš - Oskars Cibulskis, poté využil přesilovku po Koukalově nahrávce Rudolf Červený.

Jenže po změně stran opět zaúřadoval Knotek. Zatímco první branku do hradecké sítě vlastně neslavil, po druhé už mocně zalomcoval rukama.

Na Hradec to však nestačilo, protože na začátku třetí části přišla klasická spolupráce: Jaroslav Bednář, navrátilec po zranění, skvěle našel Bedřicha Köhlera a nejlepší střelec uklidnil tým.

Zajímavou vložku si pak připravil domácí Jan Berger, jenž se popral s Vladimírem Emingerem. Bitka skončila plichtou.

Zápas však urvali Hradečtí. Knotkovi navzdory.

Dynamo Pardubice - Mountfield HK
Vyšetření Tomáška dopadlo dobře, Hradec vetuje sudího

Hradec Králové - Mladá Boleslav 4:2

Fakta – branky a nahrávky: 3. Koukal (Červený, Graňák), 11. Cibulskis (Džerinš), 17. Červený (Koukal, Bednář), 43. Köhler (Bednář, Červený) – 8. T. Knotek, 27. Knotek (Orsava). Rozhodčí: Šír, Hodek – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. Diváci: 4101. Třetiny: 3:1, 0:1, 1:0.
Mountfield Hradec Králové: Rybár – Pláněk, Vydarený, Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Zámorský – Köhler, Dragoun, Berger – Bednář, Džerinš, Kukumberg – Cingel, Koukal, Červený – R. Pavlík, Tuominen, Miškář. Trenér: V. Sýkora.
BK Mladá Boleslav: Maxwell – Kotvan, J. Říha, Hanzlík, Knot, Němeček, Eminger, Bernad – Pacovský, V. Němec, Klepiš – Martin Procházka, P. Holík, Orsava – Pabiška, T. Knotek, Lenc – P. Kousal, Najman, Kubica. Trenér: Kýhos.

„Nejlepší fanoušci“ pohrdli šancí ukázat třídu

Výsledky a pořadí

Hokejová extraliga, další středeční zápasy - 25. kolo: Zlín – Chomutov 4:1; 27. kolo: Brno – Třinec 2:3.