Na třech zimních stadionech v neděli večer odstartoval nový hokejový ročník Krajské ligy mužů Královéhradeckého kraje. Úlohy favoritů na startu potvrdily celky Nové Paky a Nového Města nad Metují. Blízko tříbodovému vítězství byl také tým Jaroměře, ten ale proti Trutnovu prohospodařil tříbrankový náskok a za vděk musel vzít výhře po samostatných nájezdech.

Vrchlabským hokejistům se v úvodu sezony absolutně nedaří a nezměnilo na tom nic ani domácí utkání s pražskou Kobrou.
Místo povinných výher zklamání. Vrchlabí ztratilo náskok, Hronovští kupili chyby

Krajská liga, 1. kolo

Náchod – Nová Paka 1:5

Fakta – branky a nahrávky: 18. Kozák – 10. Hnik (Najman, Malík), 24. Leder (Horyna, Nevyhoštěný), 36. Yailov (Sobchenko, Kindyshev), 40. Horyna (Nevyhoštěný, Hric), 41. Suvorov (Najman, Hnik). Rozhodčí: T. Padevět – P. Karlík, Rezek. Vyloučení: 7:6. Bez využití. V oslabení: 1:3. Diváci: 78. Třetiny: 1:1, 0:3, 0:1.

HC Náchod: Š. Kouba – F. Řehák, Vytlačil, Lelek, Dominik Novák – M. Kozák, M. Škoda, Kubasa, D. Matouš, P. Zeman, Maršík, Vondřejc, Steklík, Franců, Červíček. BK Nová Paka: Bouška – Najman, Suvorov, Leder, Pavelka, Kotyza, Heligr – Horyna, Hnik, Nevyhoštěný, Yailov, Sobchenko, Hric, Kindyshev, Malík, Bondar.

Bruslaři z Nové Paky zvládli přechod z druhé ligy do kraje, když na úvod vyhráli na náchodském ledě 5:1. O osudu zápasu hosté rozhodli v prostřední části hry, v níž soupeři nastříleli tři branky. Zajímavostí je fakt, že hned tři trefy zaznamenali Novopačtí v početním oslabení.

Pardubice na domácím ledě suverénně porazily České Budějovice.
Demolice! Dynamo si proti Motoru spravilo chuť

Nové Město n. M. – Třebechovice p. O. 6:2

Fakta – branky a nahrávky: 8. J. Černý (T. Hynek, Bucek), 13. V. Petr (Pohl), 16. T. Hynek (Bucek), 18. T. Hynek (Bucek, J. Černý), 28. T. Veselý (Pohl, J. Černý), 37. J. Černý (M. Franc, Bucek) – 16. Kellner (Plíhal, Šeda), 39. Šeda (Netušil, Plíhal). Rozhodčí: Veinfurter – Boček, Brož. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:2. Diváci: 165. Třetiny: 4:1, 2:1, 0:0.

Na zimní stadion pod Hankovým domem si našla cestu nejvyšší návštěva úvodního kola.Na zimní stadion pod Hankovým domem si našla cestu nejvyšší návštěva úvodního kola.Zdroj: tjspartak.cz

TJ Spartak Nové Město nad Metují: Biegl – Šrenk, Pohl, Klust, Borovec, Dostál, M. Franc – T. Hynek, Řehák, Lelka, Bucek, V. Petr, T. Veselý, J. Černý, J. Dvořák, Vaňát. SK Třebechovice pod Orebem: T. Petrů – Hanousek, Kostka, Kellner, J. Plíhal, D. Souček, Dittrich – Wolf, T. Drašnar, Jušta, Netušil, Zahradník, Šeda, Sajdl, J. Drašnar, Menyhárt, M. Javůrek.

Výhru Spartaku v premiérovém duelu sezony zařídilo z velké části produktivní duo Tomáš Hynek – Jan Černý. Prvně jmenovaný dosáhl dvou vstřelených branek a jedné asistence, Černý ke dvěma gólům přidal ještě o jednu nahrávku více. Potěšila návštěva na královédvorském zimním stadionu pod Hankovým domem, kam si našlo cestu 165 diváků.

Jaroměř – Trutnov 4:3sn

Fakta – branky a nahrávky: 3. Bujňák (Záliš), 4. Souček, 18. Záliš (Souček), rozhodující nájezd Bujňák – 44. Šimoníček, 52. Junek, 58. Vondráček (Janoušek). Rozhodčí: Pecha – Paštika, Plodek. Vyloučení: 6:10. Využití: 2:1. Diváci: 103. Třetiny: 3:0, 0:0, 0:3 – 0:0.

HC JaroměřHC JaroměřZdroj: denik.czHC Jaroměř: V. Mrázek – Bujňák, Vágner, Voňka, Mišinec, Krejcar, Lukáš Souček I – Lukáš Souček II, Záliš, J. Teuber, Kašpar, Krause, Jahelka, T. Teuber, Hájek, A. Holub, Mertlík, Háze. HC Trutnov: Pluháček – Junek, J. Zákravský, P. Chaloupka, T. Křížek, Z. Křížek, Mlčák – R. Vondráček, Šimoníček, Janoušek, Luštinec, Mach, Jan Tatar, Vognar, Smékal, Oppelt, Bureš, Chytráček, Švadlák.

Když po první třetině vedli hokejisté Jaroměře nad Trutnovem 3:0, asi nikdo nepochyboval o tom, že ze zápasu odejdou se třemi body. Tím spíš, když stejný výsledek trval i po dvou periodách. V té závěrečné ale hosté ožili, třemi góly duel dostali do prodloužení a nakonec i k samostatným nájezdům. V nich rozhodla trefa domácího Bujňáka, jenž střelecký účet duelu také otvíral.

Utkání Nový Bydžov – Opočno bylo odloženo.

Program 2. kola – středa 18.00: Nová Paka – Třebechovice pod Orebem, Náchod – Nový Bydžov, Trutnov – Nové Město nad Metují, Opočno – Jaroměř.

Výsledky Krajské ligy Pardubického kola – 3. kolo: Litomyšl – Česká Třebová 2:5, Chrudim – Hlinsko 6:4, Moravská Třebová – Polička 10:2, Choceň – Lanškroun 1:3.