Oba soupeři šli do druhého vzájemného utkání v sezoně v podobném rozpoložení. V posledním utkání hladce prohráli, oběma chyběli zranění hráči a oba se potřebovali revanšovat svým věrným fanouškům. Těch si na vrchlabský zimák našlo cestu dohromady 1042 a od začátku se třetí nejvyšší návštěva sezony rozhodně nenudila. Co víc si v jakémkoliv utkání přát, než rychlou změnu stavu. Pomohlo jí brzké vyloučení domácího Kastnera a hlavně přesilovková střela Karlíka, kterou za záda gólmana Soukupa doklepl Valášek.

Dvůr vedl a Luštinec mohl jeho náskok i zvýšit, ve druhé polovině první třetiny ale přišly šance hlavně na druhé straně. Při zakončení Matějčka už diváci zvedali ruce nad hlavu, puk se ale domácím doslova vysmál a po odrazu od tyčky jen projel po brankové čáře a dorazit do sítě jej nedokázal ani dojíždějící Chalupa. Také úvodní minuty prostřední části hry patřily Stadionu a dvorským hokejistům v té době muselo být jasné, že na jeden gól zápas nevyhrají.

A jako první to pochopil jeden z nejlepších hráčů derby Luštinec. Ve 32. minutě se při vlastním oslabení chopil puku, předvedl parádní individuální akci, před Soukupem mu ale v zakončení štěstí nepřálo. A tak přišlo to, co muselo. V době, kdy hráli Vrchlabští přesilovku po vyloučení Vitebského, napřáhl od modré Muška a jeho, pro Konvissera naprosto ukrytá střela, zapadla do horního rohu branky – 1:1. Uběhlo 86 vteřin, před hostující branku se protlačil Procházka a druhým gólem na tribunách odstartoval euforii. Dvůr rychle přišel o dlouhotrvající náskok, ještě rychleji ale sebral vedení svému soupeři. Necelou půlminutu po druhém vrchlabském gólu ujeli Luštinec s Valáškem a dorážka druhého jmenovaného vrátila skóre na stav nerozhodný.

Pokud se aréna neměla dočkat prodloužení, musela o vítězi rozhodnout perioda třetí. A tak se i stalo. Úvodní dvě šance patřily domácím. Tomáš Půlpán s Mrňou na Konvissera nevyzráli. V čase 43:31 se nešťastně svezla brusle Mrni po puku, na což rozhodčí reagoval vyloučením nejbližšího hráče soupeře. Domácí útočník ale přiznal, jak se věci mají, a pokračovat mohla přesilovka Dvora. To bylo gesto fair play! Hosté ale právě v této výhodě udeřili. Krásnou akci předvedli nahrávající Valášek se zakončujícím Luštincem a Rodos podruhé v utkání vedl – 2:3. Rozhodující okamžiky zápasu přišly při vyloučení hostujícího Faltyse. Nejprve v oslabení ujel Luštinec, před Soukupem ale přestřelil. Za další minutu domácí Bláha na modré čáře při střele zlomil hůl a dva dvorští hráči upalovali zcela osamoceni na vrchlabského brankáře. Luštinec vzal vše na sebe, na Soukupa ale nevyzrál.

Soukup ustál i tutovku Havlase a dvorské hráče nevyužité šance v závěru přišly draho. V 56. minutě zapadla za záda Konvissera nepovedená a snad i tečovaná střela Mrni, necelé tři minuty před koncem pak do brejku ujela bratrská dvojice Půlpánů a po přihrávce Aleše zařídil rozhodující branku utkání Tomáš. Závěrečná power-play Dvora už žádnou změnu nepřinesla a derby s pořadovým číslem 5 tak skončilo vítězstvím vrchlabských hokejistů. Ti se po nepovedeném duelu v Trutnově vyhrabali z deky, pod kterou čtyři dny a velkou část středečního zápasu leželi.

Dvůr dal naopak vzpomenout na spoustu předchozích utkání. Ačkoliv odehrál slušnou partii, ztratil ji v úplném závěru.

OHLASY TRENÉRŮ
Petr Hlaváč, Vrchlabí: „Bohužel jsme zase do zápasu vstoupili brzkým vyloučením a inkasovaným gólem. To jsme po tom sobotním výkonu v Trutnově fakt nepotřebovali. Celou třetinu jsme se v koncovce trápili. Ve druhé části nám tam góly spadly, ale když už si myslíme, že jsme z toho venku, zase inkasujeme. Třetí třetina znovu, inkasovali jsme, pak přežili dvě obrovské šance a na konci se radujeme ze tří bodů. Pro nás hodně těžký zápas a důležité tři body.“

Ladislav Lubina, Dvůr Králové: „Odehráli jsme dobrý zápas. Musí nás mrzet, že jsme ve třetí třetině prohospodařili velké šance. Hlavně při vlastním oslabení jsme mohli rozhodnout. Tak zkušení hráči prostě musí podobné příležitosti využít. Zde se utkání zlomilo. Na konci jsme se bohužel při vidině vítězství nechali unést, obránci se nechali vytáhnout až za brankovou čáru soupeře a zbytečně jsme inkasovali. Výsledek mě mrzí.“

Vrchlabí - Dvůr Králové 4:3

Fakta - branky a nahrávky: 35. Muška (Matějček), 36. Procházka (Půlpán A., Kastner), 56. Mrňa (Půlpán A., Pšurný), 58. Půlpán T. (Půlpán A.) – 2. Valašek (Karlík), 37. Valašek (Luštinec, Havlas), 45. Luštinec (Valašek, Matějíček). Rozhodčí: Pilný - Laczko, Řezníček. Vyloučení: 5:6 + Faltys (DK) 10 minut osobní trest. Využití: 1:2. Třetiny: 0:1, 2:1, 2:1. Diváků: 1042.
HC Stadion Vrchlabí: Soukup - Voženílek, Bučko, J. Moník, Muška, Kynčl, Jirků - T. Půlpán, Kastner, Mrňa - Chalupa, Matějček, Hozák - Procházka, Bláha, A. Půlpán - Hidveghy, F. Moník, Pšurný. 
HC RODOS Dvůr Králové: Konvisser - Karlík, Matějíček, Petira, Vitebský, M. Tondr, Faltys, Starosta - Valášek, Havlas, Luštinec - Zmítko, Ježek, Řepík - Dušek, Hoskovec, Fořt - Řezníček..

Další známé výsledky:
Nymburk - Kolín 4:1, Jablonec - Letňany 8:6.

Aktuální tabulka:

1. Vrchlabí 12 43:28 28
2. Jablonec 13 51:40 24
3. Nymburk 13 46:43 21
4. Kolín 12 38:35 20
5. Trutnov 12 42:38 18
6. Dvůr Král. 12 47:53   8
7. Letňany 12 27:56   6

Příště (v sobotu) se hraje:
Trutnov - Děčín, Vrchlabí - Most, Dvůr Králové - Klatovy.