Vrchlabští hokejisté si po týdnu zopakovali souboj prvního celku tabulky s druhým. Zatímco na ledě Dvora Králové před sedmi dny dokázali vyhrát 7:3, v hale Mosteckých Lvů museli od začátku dotahovat. Dvoubrankovou ztrátu ve třetí třetině smazaly trefy Bláhy a Hlaváče, 23 vteřin před koncem následného prodloužení pak o dvoubodovém zisku horalů rozhodl Jaroslav Bednář.

Hráči Dvora Králové měli v tomto dějství volný los, zato ve hře byl jejich příští soupeř z Nové Paky. Na sobotní duel se Bruslaři navnadili příjemně, když poslední Bílinu rozstříleli 8:3.

Mostečtí Lvi - Vrchlabí 2:3pp

Vrchlabští pro další body cestovali do dalekého Mostu, nikoliv však do populární Severky, nýbrž na zdejší zimní stadion. Zde je čekal houževnatý soupeř, v tabulce druzí Mostečtí Lvi.

Jako první si gólovou příležitost vytvořili hosté, když dělovka Petra Sýkory jen rozezvučela tyčku. Domácí se v první třetině museli bránit dvěma přesilovkám, což se jim dařilo. Navíc pak při hře pěti proti pěti dvakrát udeřili. Nejprve ve 14. minutě skóroval zkušený Kýhos, pět minut na to zakončil pohlednou akci mladého mosteckého útoku Řehoř – 2:0.

Také druhou dvacetiminutovku odstartoval vrchlabský Sýkora střelou do tyče, na druhé straně během chvilky zvonila konstrukce brány také za Soukupem. I přes další šance se pětistovka diváků dočkala dalších branek až v periodě závěrečné.

Stíhací jízdu lídra tabulky zahájil ve 43. minutě Bláha, za pouhé dvě minuty zchladil optimismus domácích fanoušků vyrovnávací trefou Jan Hlaváč. Dokonale otočit mohl stav v 55. minutě Bednář, ve velké šanci ale domácí branku minul a šlo se do prodloužení.

V něm si oba celky vyzkoušely přesilovou hru, rozhodnutí ale přinesla až hra ve třech. V čase 64:37 zrušil možnost samostatných nájezdů Bednář – 2:3.

Fakta – branky a asistence: 14. Kýhos (Havlůj), 19. Řehoř (Drašar, Havlík) – 43. Bláha (Bendík, Kastner), 45. Hlaváč, 65. Bednář (Hlaváč, Havránek). Rozhodčí: Jaroš – Gabriel, Zmeškal. Vyloučení: 8:6, navíc Mála (MOS) 10 minut OT. Bez využití. Diváci: 501. Třetiny: 2:0, 0:0, 0:2 – 0:1.
HC Stadion Vrchlabí: Soukup (Abrahám) – Jirků, Havránek, Vágner, Vašíček, Voženílek, Bendík, Kynčl, J. Moník – Hlaváč, Urban, Bednář – P. Sýkora, Mrňa, Rolinek – Hozák, Kastner, Chalupa – Jirásek, Bláha.

Trutnov - Řisuty 1:5

Duel na trutnovském ledě měl pro oba soupeře obrovskou důležitost. Ač do konce základní části zbývá ještě hodně zápasů, právě vzájemná utkání Draků s Řisutami mohou rozhodovat o (ne)účasti obou konkurentů v play off.

V září doma Trutnov vyhrál, na konci října ze Slaného přivezl cenný bod, tentokrát se ale naplno radoval soupeř. Přitom první polovina utkání konečnému výsledku nenasvědčovala. Ač patřila úvodní šance hostujícímu Fortelkovi, vytvářeli si více příležitostí domácí hráči. Po opatrnější první třetině ale gólově udeřil až v čase 21:59 Janoušek.

Oba týmy vědomy si důležitosti utkání doplácely na spoustu nedovolených zákroků, ke smůle Trutnova je však Řisuty dokázaly nemilosrdně trestat. V přesilové hře hosté vstřelili nejen vyrovnávací gól ve 26. minutě, ale také z početní výhody krátce před druhou sirénou otáčeli na 1:2. Když pak za půl minuty zvyšoval Keszi už na 1:3, s domácími nadějemi to nevypadalo dobře.

Obraz hry se bohužel nezměnil ani v třetině závěrečné. Středočeši byli lepším týmem. Čtvrtou trefou je brzy uklidnil Parshakov a trutnovský zmar dokonal necelé dvě minuty před koncem pátým řisutským gólem Okegawa.

Fakta – branky a asistence: 22. Janoušek (Tatar) – 26. Formánek (Patyk), 38. Fortelka (Patyk), 39. Keszi, 42. Parshakov (Patyk), 59. Okegawa (Danov, Parashakov). Rozhodčí: Veinfurter – Řezníček, Roischel. Vyloučení: 8:8, navíc Holub (ŘIS) 10 minut OT. Využití: 0:2. Diváci: 322. Třetiny: 0:0, 1:3, 0:2.
HC BAK Trutnov: Krofta (Ašenbrenner) – Pěnčík, Višňák, Vácha, Junek, Jirásek, Suk, Leder – Kubinčák, Svoboda, Planý – Krsek, Jakub Tatar, Janoušek – Bucek, Fedulov, Šimoníček.

Nová Paka - Bílina 8:3

Fakta – branky a asistence: 5. Malík (Hnik, Dvořák), 13. A. Půlpán (Hidveghy), 18. Foerster (Škvrně, T. Půlpán), 32. Uchin (Hidveghy, Abraham), 33. Bezděk (Pohl, Škvrně), 37. Hnik (Malík, Suvorov), 54. Dvořák (Hnik), 60. Malík (Hnik, Suvorov) – 35. Tupý (Procházka), 43. Pokorný, 60. Mašek (Kobes, Šmejc). Rozhodčí: Luczków – Toman, Pechánek. Vyloučení: 6:5, navíc Zdeněk (BÍL) 10 minut OT + OK. Diváci: 451. Třetiny: 3:0, 3:1, 2:2.
BK Nová Paka: Mahdal (Vacek) – Suvorov, Malík, Hroudný, Abraham, Pohl, Bezděk, Mlčoch – Dvořák, Ukhin, Hnik – Koutvor, A. Půlpán, Foerster – Hidveghy, Škvrně, T. Půlpán.

Další výsledek 23. kola: Jablonec nad Nisou – Děčín 7:6 po prodloužení.

Program 24. kola – sobota 17.00: Dvůr Králové nad Labem – Nová Paka. 17.30: Bílina – Mostečtí Lvi. 18.00: Vrchlabí – Jablonec nad Nisou, Děčín – Trutnov.