V 11. kole soutěže otočili svěřenci kouče Tomáše Martince zápas s nepříjemnými Vítkovicemi. Vyhráli 4:1 a udrželi první místo v tabulce.

Zápas se přitom nevyvíjel úplně dobře. V první části byli Hradečtí sice mírně lepší, ale mnohem větší šance měli hosté. Skórovat mohl Radoslav Tybor. Expardubický útočník to napoprvé nezvládl, ale ve druhé části už bekhendem pokořil Brandona Maxwella.

Inkasovaná branka jakoby domácí povzbudila. Ještě během druhé třetiny skóre otočili. Nejprve se ve hře čtyř proti čtyřem prosadil Lukáš Vopelka. Výborný bruslař dal vůbec první gól v sezoně. Klíčová chvíle přišla sedmadvacet vteřin před koncem. Po akci Petra Zámorského dal nakonec vítěznou trefu Matej Paulovič.

Ve třetí třetině potvrdil výhru Mountfieldu ranou z voleje Radovan Pavlík a poté v power play do prázdné brány Zámorský. Hradci k výhře pomohla také ubráněná přesilovka hostů pěti proti třem. I v ní zaválel gólman Maxwell, nakonec nejlepší hráč utkání.

Další zápas, v němž bude Hradec bránit první místo, se hraje v neděli v Mladé Boleslavi.

Hradec Králové - Vítkovice 4:1

Fakta - branky a asistence: 34. Vopelka (Nedomlel, Rákos), 40. Paulovič (Zámorský, Rákos), 50. R. Pavlík (Vopelka, Cibulskis), 60. Zámorský (Vincour) – 28. Tybor (O. Roman, D. Květoň). Rozhodčí: Hribik, Veselý – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 6:4, navíc Paulovič (Hradec) 10 min. OT. Bez využití. Diváci: 4807. Třetiny: 0:0, 2:1, 2:0.
Mountfield HK: Maxwell – Zámorský, Linhart, Cibulskis, Graňák, F. Pavlík, Rosandić, Nedomlel – Paulovič, Koukal, Rákos – Vincour, Cingel, R. Pavlík – M. Chalupa, Bičevskis, Dragoun – Vopelka, Kukumberg, Bezúch.
HC Vítkovice Ridera: Bartošák – D. Krenželok, Výtisk, Baranka, Hrbas, de la Rose, Šidlík, Černý – Schleiss, Lev, Szturc – Tybor, O. Roman, D. Květoň – P. Zdráhal, Š. Stránský, Kucsera – Toman, Pytlík, Dej.

Dynamo České Budějovice - Hradec Králové 3:1