Derby rozhodla druhá třetina

Opočno – V magnetu 13. kola Krajské soutěže hokejistů Opočno podlehlo Semechnicím 2:3. Čestice na rychnovském lede prohrály s Lanškrounem.

23.12.2014

Derby Semechnice - OpočnoFoto: Vojtěch Podstavek

Opočno – Semechnice 2:3

Semechnice: Biegl – Jičínský, Tláskal, Číšecký, Novotný, Chudý, Janský – Franc, Škoda, Ivančic, Rejchrt, Frýda, Gois, Brandejs, Steklík, Cvejn. Opočno: Bláha – Burdych, Černík, Čtvrtečka, Chmelík, Jakl, Přibyl, Rail, Reichman, Řehák, Slezák, Serbousek, Škrabal, Vedral, Vencl, K. Žid, Bury, Jedlička.

Druhé letošní derby sousedních týmů se v první třetině hrálo opatrně z obou stran, ale střelecky aktivnější byli domácí hokejisté. Ti se také ujali vedení v 22. minutě brankou Jedličky, který prostřelil Biegla od modré čáry. Semechnický tým vyrovnal při hře 4:4 v 29. minutě, kdy po přihrávce France skóroval Rejchrt. Ve 33. minutě při přesilové hře přidal druhou branku semechnického týmu Franc. O dvě minuty později upravoval na 1:3 krásnou střelou pod víko Brandejs. Domácímu týmu se ještě podařilo snížit při přesilovce ve 47. minutě, kdy se do listiny střelců zapsal Slezák.

Čestice – Lanškroun 1:8

Čestice: T. Sajdl – L. Jiruška, M. Šťastný, P. Pokorný, D. Šverák – D. Morong, P. Brandýský, J. Sajdl – M. Šverák, K. Jančárek, M. Dočkal – J. Bárta, P. Forman, M. Jiruška.

K vidění byl od počátku rychlý, oboustranně kombinační hokej. Hosté šli do vedení rychlým gólem již čtrnáct vteřin od úvodního hvizdu. Blízko vyrovnání byl Jančárek, který

krásnou střelou trefil tyč hostující branky. V úvodu druhé třetiny hosté zvýšili vedení na 2:0. Čestičtí však chytili druhý dech a střelu P. Pokorného tečuje do lanškrounské brány J.Sajdl – 2:1. Do konce druhé třetiny však hosté přidali ještě dva góly. Ve třetím dějství domácí neproměnili několik dobrých příležitostí a Lanškroun v závěrečných pěti minutách upravil stav na konečných 1:8. ⋌(dr, vv, js)

23.12.2014 VSTUP DO DISKUSE

Bára Štěpánová.

V Rychnově chystají „Večer plný krásy a splněných přání“

Evropské centrum na testování leteckých motorů má pravděpodobně na hradeckém letišti vzniknout na sklonku letošního roku. Přestože se jedná o unikátní projekt mimo jiné pod patronátem ČVUT,  u zástupců místních samospráv jeho vybudování vyvolává otazníky,

Centru vývoje a testování leteckých motorů už nestojí nic v cestě

Nepoctiví stánkaři jsou i podél cyklostezek

Hradec Králové - Nepoctiví obchodníci číhají i na cyklisty na cyklostezkách, zjistila v létě Česká obchodní inspekce. Při 18 kontrolách stánkařů podél nejoblíbenějších tras, zjistila, že polovina z nich porušila předpisy, tedy že zákazníky šidila.

Nová lanovka v Černém Dole už má sedačky, vyhlíží zimní sezonu

Královéhradecko, Černý Důl - Na sjezdovce v Černém Dole se rozjela nová čtyřsedačková lanovka. Je největší letošní investicí SkiResortu Černá hora - Pec, do něhož areál patří. Zatím jen ve zkušebním provozu, bez cestujících.

OBRAZEM: Právě jsme se narodili

Rychnovsko - Vážení rodiče, díky vstřícnosti rychnovské porodnice vám přinášíme fotky nejmladších Rychnováků. Každý týden náš fotograf fotí nově narozená miminka.

Šachisté vstoupili do nové sezony

Rychnovsko - Úvodním kolem odstartovala Krajská soutěž – skupina východ šachových družstev.